Sef Schimb
SGS ROMANIA S.A.
Bucuresti
6 zile în urmă
source : EJOBS GROUP

Candidatul ideal

Nivelul de pregatire :

  • Studii medii absolvite / studiile superioare reprezinta avanta
  • Cunostinte necesare : cunostinte operare PC / cunostintele de infrastructura tehnica sau automatizare. Sistem TAS - constituie un avantaj;
  • Competente / Abilitati :

  • Atentie la detalii
  • Integritate profesionala
  • Disponibilitatea de a invata
  • Respectarea termenelor limita
  • Rezolvarea problemelor
  • Descrierea jobului

    Locatie : Depozit Bucuresti Sud / Com. Jilava - Soseaua de Centura nr. 5, Jilava, Judetul Ilfov

    Responsabilitati :

  • Identifica si aduce la cunostinta conducerii depozitului orice neconformitate din aria sa de responsabilitate, propune solutii de remediare a acesteia;
  • Planifica, impreuna cu conducerea depozitului, descarcarea produselor petroliere in vederea minimizarii costurilor de stationare a vagoanelor CF;
  • Identifica problemele intervenite in functionarea sistemului de operare al depozitului, le analizeaza si face propuneri de rezolvare a acestora;
  • Supravegherea respectarii disciplinei tehnologice si de securitate a muncii in zonele in care isi desfasoara activitatea (rampe incarcare, rampe descarcare, case pompe, parc rezervoare);
  • Stabileşte necesarul de documente financiare contabile pretiparite personalizate (ex. avize de însoţire a mărfii, facturi, chitanţe de casierie, etc.
  • si pretiparite nepersonalizate (bonuri de consum, liste de inventar, procese verbale de recepţie, fise de magazie, ordine de deplasare, etc.

  • care sunt întocmite manual in depozit;
  • Organizeaza si controleaza activitatile privind receptia, manipularea, depozitarea si livrarea produselor petroliere desfasurate in cadrul depozitului, in vederea eliminarii pierderilor necontrolate sau a posibilitatilor de sustragere de marfuri aflate in gestiunea sa;
  • Asigura descarcarea, manipularea, depozitarea si livrarea produselor petroliere in conditii de siguranta.
  • Raportați această lucrare