Director vanzari in domeniul medical
SC DYOMEDICA CND SRL
Bucuresti
1 zi în urmă
source : EJOBS GROUP

Studii superioare

Experiență profesională în domeniul medical

  • Fluență în limbile engleză și / sau germane, scris și vorbit;
  • Cunoștințe IT : MS-Office (Excel, Power Point) la nivel mediu;
  • Putere de concentrare, putere de decizie

    Abilități de lucru în echipă.

    Abilități de învățare și studiu a noilor tehnologii.

    Abilitatea de a aplica reguli generale unor probleme specifice și de a produce răspunsuri care au sens.

    Utilizarea logicii și rațiunii pentru a identifica punctele tari și punctele slabe ale soluțiilor alternative, concluziilor și abordările diferitelor probleme

    Cunostiinte utilizare SEAP si participare licitatii

    Cunostiinte de intocmire oferta tehnica si oferta financiara pentru aparatura medicala si consumabile medicale

    Responsabilități

    Coordonarea intregii activitati de vanzari in confirmitate cu politica de vanzari a firmei

    Elaboreaza si propune spre aprobarea conducerii firmei planul de vanzari insotit de o politica dinamica de crestere continua a volumului de vanzari

    Urmareste realizarea planului de vanzari

    Stabileste obiective clare pentru orientarea si organizarea activitatii de vanzari in firma

    Analizeaza saptamanal si ia decizii privind comenzile transmise de clienti pentru produse

    Urmareste incasarea la termenele stabilite prin contracte a sumelor datorate de clienti

    Coordoneaza, indruma si controleaza modul de organizare si desfasurare a activitatii Agentilor de Vanzari, astfel incat sa asigure utilizarea eficienta a timpului de lucru

    Urmareste permanent activitatea concurentei

    Urmareste culegerea informatiilor comerciale care intereseaza firma si intocmeste rapoarte informative catre Directorul General

    Mentine permanent legatura cu Agentii de Vanzari din punctele de vanzare, solicitand informatii despre stadiul activitatilor programate, activitatile in curs de desfasurare, situatiile nou create etc.

    Intocmeste si prezinta Directorului General rapoarte cu propuneri si studii privind folosirea celor mai eficiente metode de imbunatatire a programului de vanzari si de promovare a produselor / serviciilor noi, in functie de cerintele pietei

    Propune si implementeaza metode de reducere a costurilor

    Participa la recrutarea, antrenarea si dezvoltarea echipei de vanzari, in colaborare cu Directorul General

    Stabileste, conform structurii organizatorice, sarcinile si responsabilitatile personalului din subordine

    Mentine permanent evidenta platiilor efectuate in scopul garantiilor de buna participare si garantiilor de buna executie

    Analizeaza saptamanal si ia decizii privind vanzariile efectuate

    Mentine permanent evidenta licitatiilor disponibile si a licitatiilor in curs de desfasurare

    Raportați această lucrare