Lucrător comercial Restaurant - IKEA Băneasa
IKEA
Bucuresti (Baneasa), Romania
‎în urmă cu 11 ore

DE CE O SĂ NE PLACĂ DE TINE

In vederea sustinerii si dezvoltarii echipei IKEA Food din magazinul IKEA Băneasa, angajam persoane care sa ocupe pozitia de "Lucrator comercial - Restaurant".

PROFIL

Cunoştinţele, abilităţile şi experienţa ta includ :

  • Excelente abilităţi de comunicare şi orientare către client.
  • Experienţă în domeniu, de preferat în vânzări sau relaţii cu clienţii.
  • Atenţie la detalii pentru a te asigura că standardele de calitate sunt îndeplinite.
  • Adaptabilitate, rezistenţa la stres, efort, rutină şi orientare către soluţii.
  • Capabilitatea de a acoperi mai multe arii de activitate.
  • Disponibilitatea de a lucra în schimburi şi în weekend.
  • Flexibil faţă de stilurile de lucru şi deschis la schimbări.
  • Capacitatea de a prioritiza şi organiza sarcinile de lucru, pentru a folosi eficient timpul disponibil.
  • DESPRE LOCUL DE MUNCĂ

    Sarcina principală a unui angajat al departamentului IKEA Food este aceea de a sprijini procesul de vânzare şi de a convinge vizitatorii să devină clienţi.

    Va încerca să ofere o experienţă plăcută la cumpărături clienţilor, oferindu-le feluri gustoase de mâncare într-o atmosferă placută care să îi facă pe aceştia să revină la magazin.

    Se va concentra pe nevoile şi dorinţele clienţilor şi va acţiona pe baza informaţiilor oferite de aceştia.

    O ZI DIN VIAȚA TA ALĂTURI DE NOI

    ATRIBUŢII

    Responsabilităţile unui angajat al departamentului IKEA Food sunt :

  • Să întâmpine clientul şi să îi ofere o experienţă plăcută la cumpărături.
  • Să sprijine procesul de vânzare şi să asigurare stocul de produse.
  • Să menţină zona în care lucrează curată şi organizată eficient.
  • Să se asigure ca alimentele sunt porţionate corect pentru a creşte vânzările şi a micşora pierderile.
  • Să aducă la cunostinţă problemele care pot apărea pe parcursul desfăsurării activităţilor zilnice.
  • Să respecte normele de igienă.
  • ÎMPREUNĂ FORMĂM O ECHIPĂ

    TOGETHER AS A TEAM

    Mulțumită nouă, clienții, colegii și oamenii de acasă pot avea o viață mai bună în fiecare zi, cu ajutorul alimentelor bune atât pentru oameni, cât și pentru planetă.

    Împreună servim peste 660 de milioane de clienți anual în restaurantele IKEA din lume, punându-ne în valoare moștenirea scandinavă prin oferta gustului modern al Suediei.

    De asemenea, oferim o varietate de mâncăruri în bistrourile noastre și la magazinul cu Delicatese Suedeze . Formăm un grup divers de persoane care trăiesc după mottoul : Râsul este cel mai contagios acolo unde este și mâncarea!

    Raportați această lucrare