Electrician tablotier (executie tablouri electrice)
Academia De HR
Bucuresti, Romania
5 zile în urmă
source : BizooJobs

Descrierea postului

Cautam un Electrician Executie Tablouri Electrice pentru Bucuresti.

Misiunea principala : Asamblarea si echiparea tablourilor electrice distributie si automatizare (conform dispozitiilor standardului national de tablouri electrice SREN 60439-1 care garanteaza siguranta si fiabilitatea instalatiei electrice).

Concret, iata cateva exemple de responsabilitati :

Asamblarea si echiparea tablourilor electrice conform documentatiei tehnice de proiectare

Cablarea, montarea componentelor tabloului electric, etichetarea si verificarea functionalitatii acestuia in conformitate cu schema electrica

Montare de echipamente de automatizare in tablouri electrice

Testarea functionalitatii tablourilor electrice la bancul de proba : examinarea ansamblului (conformitate, inspectie vizuala, functionare electrica), incercarea dielectrica sau verificarea rezistentei de izolatie, verificarea masurilor de protectie si a continuitatii electrice a circuitelor de protectie

Cerinte

Educatie si experienta

Certificare profil electric

Cunostinte privind aparatele si echipamentele utilizate pentru tablouri electrice

Capacitate de citire / intelegere a desenelor mecanice si schemelor electrice

Experienta in activitatea de tablotier min. 1 an

Alte cerinte

Cunostinte privind standardul national de tablouri electrice

Capacitate de organizare si planificare, seriozitate si responsabilitate

Abilitati tehnice si indemanare practica

Carnet sofer : avantaj

Personalitate

Atentie la detalii, meticulozitate

Atitudine pozitiva, entuziasm si optimism

Initiativa, spirit practic

Autonomie si independenta

Oferta (bonusuri, beneficii)

Companie de top in Romania pe domeniul sau si proiecte interesante

Societatea utilizeaza cele mai avansate tehnologii de proiectare si executie ale tablourilor electrice, elaborate de firme de renume

Compania dispune de o dotarea tehnica de top care ii permite executia si verificarea tablourilor electrice si obtinerea de produse de inalt nivel calitativ, o mandrie pentru orice profesionist

Desfasori o activitate frumoasa unde nu te simti ca la munca alaturi de colegi si profesionisti deschisi la minte si entuziasti

Cazare (gratuita) asigurata pentru cei din provincie in locatie complet utilata foarte aproape de companie

Pachet salarial motivant

Prime consistente de Paste si Craciun

Bonusuri in functie de performanta

Diurna pentru deplasarile in tara si cazare hotel

Transport pana la firma sau masina de serviciu pentru cei cu carnet de sofer si rezultate bune

O sansa de a creste profesional lucrand pentru o companie de succes!