Inginer Devizier
Armax Gaz SA
Medias
1 zi în urmă
source : EJOBS GROUP

Candidatul ideal

  • Absolvent studii superioare tehnice (Facultatea de Constructii Civile / Instalatii);
  • Experienta in ofertarea lucrarilor in soft-ofertare specific pentru lucrari de constructii si instalatii;
  • Experienta in licitatii publice ;
  • Foarte bune abilitati de comunicare si lucrul in echipa;
  • Capacitatea de a lucra concomitent la mai multe proiecte;
  • Capacitatea de prioritizare;
  • Rigurozitate si atentie pentru detalii;
  • Persoana activa, responsabila, foarte bine organizata, orientata catre obtinerea de rezultate;
  • Foarte bune cunostinte tehnice;
  • Capacitate de analiza si sinteza.
  • Descrierea jobului

  • Studierea documentatiei (caiete de sarcini, fise de date, planuri, memoriu tehnic), si a intregii documentatii pentru licitatii inclusiv eligibilitate;
  • Introducerea / incadrarea articolelor de deviz in programul specializat Doclib;
  • Solicitarea de oferte de la furnizorii de materiale si echipamente / subcontractori;
  • Realizarea analizei comparative a ofertelor primite de la furnizori;
  • Stabilirea furnizorilor de materiale si echipamente pentru intocmirea ofertelor;
  • Intocmirea devizelor oferta dupa antemasuratori existente, deviz general investitie;
  • Intocmirea ofertei tehnico-economice si calificare in conformitate cu cerintele documentatiei pentru participarea la licitatii publice;
  • Intocmirea graficelor de executie;
  • Intocmirea Propunerilor Tehnice, Planul Calitatii sau alte documente necesare pentru dosarul de oferta;
  • Stabilirea strategiei pentru intocmirea documentatiei de prezentare a ofertei, tinand cont de cerinte;
  • Cunoasterea legislatiei in vigoare;
  • Urmarirea proiectelor aflate in derulare;
  • Intocmire actelor aditionale, a decontarilor......
  • Intocmirea documentatiei aferente Cartii Constructiei (in colaborare cu celelalte departamente);
  • Ce oferim?

  • Stabilitate, mediu de lucru placut si motivant.
  • Pachet salarial atractiv (in functie de cunostinte si performanta dovedita).
  • Posibilitati reale de promovare
  • Raportați această lucrare