Coordonator Vanzari
Nail Art Professionals
Romania
9 zile în urmă
source : EJOBS GROUP

Candidatul ideal

Cautam o persoana organizata cu bune calitati manageriale si experienta in domeniul vanzarilor, implicata si dornica sa coordoneze o echipa.

CUM NE-AM DORI SA FIE?

Zambareata si plina de viata

Cu viziune orientata spre vanzare online si vanzare directa

Pliabila dupa necesitatile brandului si pietei careia ne adresam

Cu initiativa si implicare in coordonarea echipei de vanzari

Motivata si determinata

Cu experienta in domeniul vanzarilor

Descrierea jobului

Recrutarea, instruirea si motivarea echipei de vanzari

Evaluarea performantei echipei de vanzari

Stabilirea obiectivelor de vanzari ale echipei si implicarea in atingerea acestora

Planificarea zonelor si actiunilor de vanzare monitorizand rezultatele

Stabilirea si mentinerea legaturii cu beneficiarii

Asigurarea unui flux permanent de vanzari

Pregatirea si emiterea ofertelor

Urmarirea etapelor de facturare si livrare

Urmarirea incasarilor si implementarea procedurilor de recuperare a creantelor

Implementarea strategiilor de promovare

Actualizarea, gestionarea si utilizarea eficienta a bazelor de date

Organizarea, implamentarea şi gestionarea campaniilor de promovare

Coordonarea personalului implicat in promovarea si vanzarea produselor

Organizarea sistemului de recrutare a agentilor si a firmelor distribuitoare

Semnarea contractelor cadru şi a contractelor de vanzare cumpărare

Informarea conducerii cu privire la situaţia din teritorii

Identificarea de noi produse solicitate şi noi segmente de piaţă

Analiza concurentei si identificarea punctelor tari si a punctelor slabe ale acestoraOBLIGATII :

să folosească eficient timpul de lucru

să se prezinte la serviciu conform programului în ţinută decentă adecvată postului

să îşi îndeplinească sarcinile de serviciu cu precizie şi atenţie

să acumuleze cunoştinţe noi şi să le aplice în practică

să demonstreze confidenţialitate prin prestaţia sa profesională

să se implice în activitate pe toată durata programului de lucru

să fie punctual la serviciu şi în îndeplinirea îndatoririlor zilnice

să execute la timp şi întocmai orice altă însărcinare primită de la conducere

Apropo, avem nevoie de o persoana FULL TIME!

Daca te potrivesti criteriilor de mai sus, NU MAI STA PE GANDURI! Timpul este scurt!

Aplica ACUM!

Adaugați la favorite
Eliminați de la favorite