Programator ASP.NET
Genius It Solutions S.R.L.
Bucuresti
2 zile în urmă
source : EJOBS GROUP

Candidatul ideal

  • Absolvent / a a unei facultati de profil (Informatica / Cibernetica / Automatica si Calculatoare);
  • Experienta in dezvoltarea de aplicatii.NET / ASP.NET;
  • Cunostinte foarte bune de ASP.NET, C#, CSS;
  • Cunoasterea limbajului HTML si a cel putin, unui limbaj de scripting (JavaScript; JQuery);
  • Cunostinte avansate de Microsoft SQL Server;
  • Bune cunostinte legate de arhitectura si logica bazelor de date;
  • Cunoasterea conceptului de versionare a proiectelor;
  • Gandire analitica si capacitatea de analiza;
  • Spirit de echipa;
  • Capacitatea de a asimila rapid noi cunostinte;
  • Atentia la detalii;
  • Lucrul in proiecte cu termene limita.

    Descrierea jobului

  • Asigura implementarea cerintelor de dezvoltare a produselor software, ale companiei si grupului, la nivelul de calitate si in timpul agreat in cadrul proiectului;
  • Proiecteaza, implementeaza si testeaza solutiile tehnice;
  • Dezvolta prototipuri pentru noile reglementari / functionalitati;
  • Contribuie la cresterea calitatii produselor software;
  • Contribuie la implementarea standardelor de scriere a codului;
  • Aplica eficient si responsabil procedurile si tehnicile de programare.

    Raportați această lucrare