Inginer Asigurarea Calitatii - domeniul automotive
SC ECKERLE AUTOMOTIVE SRL
Cluj‑Napoca
1 zi în urmă
source : EJOBS GROUP

Candidatul ideal

  • Studii superioare tehnice finalizate;
  • Experienţă în Asigurarea Calităţii (productia de serie) - minim 1 an;
  • Experienţă în utilizarea următoarelor tool-uri : Core tools (FMEA, 8D, SPC);
  • Experienţă în efectuarea măsurătorilor de laborator şi de utilizare a instrumentelor de măsurare;
  • Bune cunoştinţe de calculator (MS Office, Microsoft Outlook);
  • Aptitudini organizatorice, de coordonare, flexibilitate în ceea ce priveşte organizarea timpului;
  • Persoană orientată spre rezolvarea problemelor, punctuală, dinamică, capabilă să stabilească priorităţi, serioasă şi deschisă la idei noi;
  • Cunostinţe foarte bune de limba engleză, scris si vorbit.
  • Avantaje

  • Experienţă într-un post similar sau în departamentul calitate al unei firme din domeniul automotive;
  • Descrierea jobului

  • Responsabil calitate produs;
  • Realizarea auditurilor interne de produs si analiza de risc in productie;
  • Realizarea instructiunilor de lucru si de verificare;
  • Respectarea standardelor specifice de calitate;
  • Intocmire de rapoarte de calitate si mentinerea indicatorilor de calitate in target-urile setate;
  • Optimizarea proceselor la mesele de montaj;
  • Oportunităţi

  • Posibilitatea de a lucra într-o companie multinaţională cu tradiţie în domeniul automotive, prezentă la nivel mondial;
  • Pregătire profesională de specialitate.
  • Raportați această lucrare