Operator sondaj de opinie
SINE METU SRL
Galati
‎în urmă cu 2 ore
source : EJOBS GROUP

Candidatul ideal

Compania S.C. C C S A S SRL, realizează sondaje de opinie, marketing social, culegerea datelor se realizeaza pe tableta, fata in fata, la domiciliile respondentilor.

Deoarece oraşul D-voastră a fost inclus în eşantionul studiului, S.C. C C S A S SRL intenţionează să angajeze operatori de interviu, persoane care aplică chestionare în teren, urmând o anumită metodologie.

Oferim astfel persoanelor care doresc să desfăşoare o activitate suplimentară celei de bază, o slujbă de tip part-time şi posibilitatea de a-şi mări veniturile.

Cautam persoane sociabile cu abilitati de comunicare, cu cunostinte de lucru cu calculatorul si dispuse la munca de teren.

Plata se face la chestionar aplicat corect; castiguri intre 300-1500 RON / luna in functie de numarul proiectelor la care se lucreaza.

Experienta in domeniu constituie un avantaj major!

Responsabilitati

  • completarea de chestionare la domiciliul respondeților, la adresele și persoanele selectate conform metodologiei studiului, pe suport electronic (tableta), cu date reale și corecte culese din teren;
  • respectarea termenelor de culegere a datelor din teren și de predare a tuturor materialelor ce însoțesc aplicarea chestionarului;
  • colaborarea în culegerea datelor din teren şi realizarea studiului cu coordonatorul de teren, precum și cu ceilalți experţi din cadrul echipei de management şi de implementare;
  • participarea obligatorie la sesiunile de instruire premergătoare activității de culegere a datelor din teren;
  • respectarea cu strictețe a normelor lunare stabilite, precum și a condițiilor de selecție a persoanei intervievate.
  • Cerinte

    Profilul aplicanţilor

  • absolvenţi de studii medii sau superioare;
  • bune cunoștințe de utilizare a calculatorului;
  • excelente abilități de comunicare;
  • capacitate de convingere;
  • disponibilitate de a lucra pe teren și de a aloca minim 2 ore pe zi;
  • seriozitate, atenție la detalii.
  • Constituie un avantaj

  • disponibilitatea pentru deplasări în orasele și judeţe limitrofe orașului și județului de rezidență;
  • experienţă anterioară în munca de teren din cadrul unor proiecte de cercetare;
  • studii în domenii socio-umane.
  • Raportați această lucrare