Inginer de vanzari
Koumakis Industrial SRL
Cluj‑Napoca
4 zile în urmă
source : EJOBS GROUP

Candidatul ideal

  • Barbat sau femeie, avand cunostinte in domeniul tehnicii industriale, activitatea precedenta in vanzarea urmatoarelor produse : motoare electrice si reductoare, lanturi industriale, benzi transportoare pentru uz industrial - vor constitui un avantaj;
  • dorim disponibilitate pentru calatorii in scop de lucru la clientii din zonele arondate; loialitate, seriozitate, inteligenta, perseverenta si determinare pentru a obtine rezultate sunt calitatile cautate de noi la candidati;
  • Suntem in cautare de colaboratori in acest domeniu din toata tara, nu doar din zonele mentionate. Candidatii din afara Bucurestiului (care vor lucra de acasa si vor face deplasari la clienti in zonele arondate) trebuie sa aiba temeinice cunostinte tehnice pentru produsele mentionate mai sus si trebuie sa fi lucrat pentru cel putin doi ani in vanzari pentru zona industriala.

    Deplasarile se vor face cu masina personala, urmand a se face decontari, nu se aloca masina de serviciu.

    Descrierea jobului

    Suntem in cautarea de persoane instruite, inteligente, care sa cunoasca subterfugiile meseriei de salesman in zona industriala.

    Jobul de inginer de vanzari in societatea noastra presupune realizarea intregului lant de activitati in scopul vanzarii produselor companiei :

  • gasirea potentialilor clienti;
  • stabilirea de intalniri cu acestia si promovarea produselor;
  • realizarea vanzarilor conform cu politicile interne ale companiei;
  • urmarirea derularii in conditii bune a vanzarilor, inclusiv urmarirea incasarilor de la clienti, pastrarea relatiilor cu clientii;
  • realizarea targetului de vanzari minim.
  • Raportați această lucrare