Conducator auto, categoria C - transport intern
SC Altex Distribution SRL
Braila
2 zile în urmă
source : EJOBS GROUP

Candidatul ideal

  • Permis categoria B,C - obligatoriu;
  • Atestat sofer profesionist transport marfa - obligatoriu;
  • Card tahograf digital - obligatoriu;
  • Fara cazier judiciar;
  • Fara antecedente rutiere grave (penal sau cu permis suspendat);
  • Minim scoala profesionala (efectuarea scolii profesionale auto sau a liceului mecanic auto constituie avantaj);
  • Disponibilitate deplasare 5-7 zile.

    Descrierea jobului

  • Efectueaza transporturile interne respectand termenele de prezentare / incarcare / descarcare sau alte puncte intermediare specificate;
  • Respecta prevederile legale privind timpul de condus si de repaus;
  • Se ingrijeste de starea tehnica a autovehicolului si raspunde de integritatea acestuia;
  • Tine evidenta valabilitatii tuturor documentelor si verificarilor vehicolului;
  • Tine legatura cu operatorul de transport care il coordoneaza direct, transmitand informatii despre desfasurarea cursei.

    Raportați această lucrare