Buyer (Originals)
SC Mediplus Exim SRL
Bucuresti
2 zile în urmă
source : EJOBS GROUP

Candidatul ideal

Departamentul Commercial Generics din cadrul Mediplus este in cautarea unui / ei coleg / a pe postul de Buyer pentru care diplomatia, relatia cu partenerii de business, punctualitatea si negocierile sunt piesele de puzzle cele mai importante din cariera sa!

Daca esti in acord cu cele de mai sus iar cerintele de mai jos nu iti sunt deloc necunoscute...aplica! : )

  • Experienta pe o pozitie de Buyer de minim 2 ani de zile;
  • Cunostinte in domeniul farmaceutic / medicamente originale;
  • Experienta in achizitii;
  • Abilitati demonstrate de negociere;
  • Temeinice abilitati de comunicare;
  • Limba engleza - nivel avansat;
  • Descrierea jobului

    Responsabilitatile principale ale Buyerului in compania noastra :

  • Este responsabil de gestionarea portofoliului de produse alocat;
  • Efectueaza sau asista Directorul Comercial si Head Buyer-ul, la solicitarea acestora, la
  • negocierile cu furnizorii Mediplus, in ceea ce priveste : contractul general de distributie,

  • campanii privind produse din portofoliul acestora;
  • Furnizeaza operativ departamentelor din cadrul Mediplus toate informatiile necesare in
  • vederea asigurarii unei desfasurari in bune conditii a colaborarii dintre Mediplus si

  • furnizorii sai;
  • Coordoneaza si raspunde de initierea, buna derulare si finalizarea colaborarii Mediplus
  • cu furnizorii sai, in raport cu obiectivele, target-urile si bonusurile aferente contractului

  • general de distributie si / sau campaniilor agreate;
  • Este responsabil pentru actualizarea permanenta a rezumatelor conditiilor contractuale
  • si a rapoartelor privind evolutia cifrei de afaceri si rezultatele campaniilor privind

  • produsele furnizorilor arondati;
  • Colecteaza operativ informatiile privind politica prezenta si viitoare a furnizorilor
  • Mediplus, privind portofoliul de produse (campanie promovare si / sau campanie

    distributie, bonusuri suplimentare oferite distribuitorilor) si portofoliul de importatori,

  • distribuitori si antrepozitari;
  • Identifica si fructifica oportunitatile privind cresterea portofoliului de furnizori, cifrei de
  • afaceri, profitabilitatii, de imbunatatire a situatiei cash-flow Mediplus in raport cu fiecare

    furnizor.

    Raportați această lucrare