Reprezentant Comercial - Calarasi
SC EUROPHARM HOLDING SA
Romania
29 zile în urmă
source : EJOBS GROUP

Candidatul ideal

  • Studii medii (cu diploma de Bacalaureat ) / superioare;
  • Experienta intr-o pozitie similara constituie un avantaj ;
  • Cunostinte de credit control constituie avantaj;
  • Orientare catre rezultate si catre clienti;
  • Gestionarea eficienta a volumului de munca;
  • Abilitati de planificare si organizare;
  • Abilitati foarte bune de comunicare si relationare;
  • Cunostinte foarte bune de operare PC : Word, Excel;
  • Disponibilitatea de a calatori frecvent in teritoriu;
  • Permis de conducere categoria B ;
  • Descrierea jobului

  • Participa la realizarea obiectivelor sucursalei prin prezentarea si promovarea activa a produselor din portofoliul alocat si a serviciilor Europharm catre clientii alocati, in vederea construirii unor relatii comerciale pe termen lung;
  • Promoveaza catre clienti portofoliul de produse alocat in vederea cresterii vanzarilor pe aceasta categorie;
  • Identifica clientii noi, pregateste si sustine actiuni in functie de potentialul acestora;
  • Identifica nevoile clientului, personalizeaza si adapteaza ofertele la cerintele / nevoile clientilor;
  • Colaboreaza cu operatorul de vanzari prin telefon in vederea atingerii targetului individual de incasari cu scopul sustinerii atingerii obiectivelor de companie;
  • Este resposabil de semnalarea eventualelor problemelor aparute la clienti, de initierea procedurilor specifice pentru solutionare acestor solicitari si monitorizarea procesului de solutionare in colaborare cu celelalte departamente;
  • Monitorizeaza informatiile despre concurenta si modificarile aparute in activitatea clientilor.
  • Beneficii :

  • Pachet salarial motivant
  • Mediu de lucru dinamic
  • Posibilitatea de dezvoltare profesionala
  • Aplică