Inginer Sisteme de Securitate - Aeroport Otopeni
S.C. UTI FACILITY MANAGEMENT S.A.
Bucuresti
6 zile în urmă
source : EJOBS GROUP

Candidatul ideal

  • Absolvent de studii superioare tehnice : electronică, telecomunicații, electrotehnică, energetică sau similar;
  • Experiență profesională minim 3 ani în implementare de sisteme de securitate fizică;
  • Cunoştinţe si concepte de securitate fizică;
  • Cunoştinţe despre echipamente de securitate pentru televiziune cu circuit închis, controlul accesului, protecție perimetrală, detecție a efracției, detecție a incendiului;
  • Cunostinte despre aplicatii software de configurare, monitorizare si management al sistemelor de securitate;
  • Cunoştinţe despre instalații electrice de curenți slabi;
  • Cunoştinţe despre sisteme de operare Windows, Linux / Unix;
  • Cunoştinţe despre rețele de comunicații IP;
  • Certificat absolvire curs Inginer Sisteme de Securitate (ARTS sau echivalent);
  • Autorizație ANRE grad IIB;
  • Cursuri și certificări de la producători de echipamente și software de securitate;
  • Experiență în studierea documentațiilor specifice proiectelor tehnice.
  • Descrierea jobului

  • Instalează echipamente și aplicații software pentru sisteme de securitate și curenți slabi;
  • Configurează și pune în funcțiune sisteme de securitate și curenți slabi;
  • Execută lucrări de întreținere generală ale echipamentelor / instalațiilor de securitate, detecție și stingere incendiu, TVCI, control al accesului și detecţia efracţiei;
  • Întocmește lista de piese de schimb, a echipamentelor și a consumabilelor în functie de necesități;
  • Completează procesele verbale de mentenanță preventivă și corectivă precum și rapoartele de service pentru intervențiile corective efectuate;
  • Confirmă cu echipa de proiectare tipul și caracteristicile materialelor și specificațiile tehnice ale echipamentelor.
  • Raportați această lucrare