PROFESOR GIMNAZIU/LICEU
VictoriaEdu Center
Romania
13 zile în urmă
source : EJOBS GROUP

Candidatul ideal

VictoriaEdu Center recruteaza studenti in ani terminali / profesori de : matematica, romana, informatica, fizica, biologie, chimie, istorie, geografie, engleza, fanceza, germana, programare (scratch, html, CSS) si robotica :

  • Studii superioare de specialitate, specifice materiei predate;
  • Cunostinte si abilitati pedagogice;
  • Spirit de observatie, flexibilitate, atentie distributiva, creativitate;
  • Capacitatea de a comunica usor si eficient cu elevii, capacitatea de a utiliza adecvat puterea si autoritatea, capacitatea de influenta asupra elevilor, capacitatea de a stabili usor relatii cu ceilalti.
  • Descrierea jobului

  • Evaluarea cunostintelor elevilor;
  • Pregatirea planului de lectie in conformitate cu programa scolara si metodologia centrului educational VictoriaEdu;
  • Sustinerea lectiilor;
  • Monitorizarea si motivarea continua a elevilor in procesul de invatare;
  • Intocmirea rapoartelor de progres pentru fiecare elev;
  • Participarea la sesiunile de instruire si reinstruire privind folosirea metodei VictoriaEdu Center.
  • Aplică