Operator Plotter
Adecco Resurse Umane
Romania
10 zile în urmă
source : EJOBS GROUP

Candidatul ideal

Adecco Permanent Placement recruteaza pentru unul din clientii sai, un rol de Operator Plotter.

Cerinte :

  • Studii superioare / studii medii tehnice;
  • Experienta in departament proiectare- prezinta avantaj;
  • Cunostinte SAP, CBS;
  • Cunostinte solide pachet Office;
  • Limba Engleza- nivel Mediu;
  • Persoana organizata, dornica de dezvoltare, implicata si focusata pe taskuri;
  • Responsabilitati :

  • Utilizeaza masina de taiat mostre conform specificatiilor primite de la echipa de design ;
  • Organizeaza , monitorizeaza si realizeaza un plan de lucru in functie de cerile venite de la design prioritizand si urmarind respectarea termenelor ;
  • Mentine legatura cu departamentul de design si sales si comunica cu acestia in timpul procesului de realizare a mostrelor pentru respectarea termenelor si dpdv calitativ ;
  • Realizeaza fizic mostrele pe plotter, in functie de specificatiile primite si utilizand programul de functionare a masinii ;
  • Verifica si controleaza mostrele realizate si ia masuri astfel incat ele sa corespunda cu cerintele din desen si cu cerintele clientului ;
  • Pregateste (ambaleaza) mostrele pentru expediere si informeaza sales si design pentru realizarea in conditiile specificate a mostrelor;
  • Se asigura de buna functionare a masinii Plotter si de ordinea mostrelor si a locului de munca si al necesarului de materie prima pentru realizarea mostrelor.
  • placi mostre , consumabile) , mentinand stocul de mostre dpdv cantitativ si calitativ prin realizarea unui inventar periodic;
  • Aplică
    Adaugați la favorite
    Eliminați de la favorite