Inspector Măsură (132941)
Delgaz Grid S.A.
Tirgu‑Mures
4 zile în urmă
source : EJOBS GROUP

Candidatul ideal

  • Educaţie necesară : Studii superioare
  • Experienţă profesională : Minim 1-2 ani în activitatea de distribuţie
  • Cunoştinţe obligatorii cerute de legislaţie : Legislatie ANRE, BRML
  • Cunoştinţe IT : Microsoft Office (Excel, Word, PowerPoint)
  • Altele : Permis de conducere categoria B
  • Descrierea jobului

  • Vei răspunde pentru realizarea programului de investiții și mentananță și vei gestiona solicitările ANRE, OJPC, BRML cu privire la activitățile de măsurare
  • Vei asigura managementul echipamentelor de măsură : vei analiza și recepționa mijloacele de măsură achiziționate de companie, vei controla procesele de puneri în funcţiune şi verificare a echipamentelor de măsură, înlocuire periodică, vei asigura mangementul stocurilor operaționale
  • Vei fi responsabil de coordonarea, planificarea și controlarea activității magaziei SMM, transferul contoarelor din magazia logistică, verificare metrologică, garanție, casare, verificarea prin sondaj a stocurilor de contoare şi documentelor
  • Vei planifica, controla, valida și raporta activitățile de înlocuiri și mentenanță a echipamentelor de măsură și vei răspunde de managementul riscului metrologic pe aria deservită
  • Vei răspunde de planificarea activităților de măsură pentru încadrarea în termenele Standardului de Performanță pentru activitatea de distribuţie și vei rezolva reclamaţiile de măsurare
  • Ce îţi oferim

  • Premiu de performanţă
  • Tichete de masă
  • Asigurare privată de sănătate
  • Pensie facultativă
  • Primă de vacanţă
  • E.ON se angajează să asigure egalitatea de șanse și promovează în mod activ diversitatea, egalitatea și flexibilitatea.

    Raportați această lucrare