SPECIALIST IT@C ACHIZITII PUBLICE si OFERTARE
Chrome Computers SRL
Bucuresti
2 zile în urmă
source : EJOBS GROUP

Candidatul ideal

  • Experienta de lucru min 3 ani în vanzari / asistenta in domeniul IT&C;
  • Experienta in domeniul achizitiiilor publice constituie avantaj;
  • Cunoastrerea domeniilor : IT&C, securitate, audio-video;
  • Diploma tehnica / inginerie universitara constituie un avantaj;
  • Capacitate de analiza si sinteza a unui volum mare de informatii intr-un timp scurt;
  • Abilitati tehnice foarte bune;
  • Abilitati de comunicare care sa permita oferirea de informatii complete si rapide clientilor;
  • Persoana organizata, capabilă să prioritizeze sarcinile si sa respecte termenele limita;
  • Abordare proactiva a problemelor;
  • Cunoasterea limbii engleze;
  • Cunostinte foarte bune Microsoft Office, in special Word si Excel

    Descrierea jobului

  • Identifica anunturile publicate in site-urile de specialitate;
  • Analizeaza cerintele tehnice ale clientului si identifica produsele adecvate pentru nevoile acestuia. Urmareste daca compania indeplineste conditiile de calificare si eligibilitate prevazute in documentatiile de atribuire;
  • Solicita autoritatii contractante clarificari;
  • Elaboreaza DUAE - documente de calificare, oferta tehnica si financiara pentru licitatii si respecta termenele de depunere ale ofertelor;
  • Identifica furnizorii de marfa, negociaza preturile si rezerva marfa ofertata;
  • Elaboreaza raspunsurile la solicitarile de clarificari primite din partea comisiilor de evaluare;
  • Gestioneaza derularea procedurilor de achizitie publica pana la momentul adjudecarii sau respingerii ofertei;
  • Plaseaza comenzile de marfa, urmareste respectarea termenelor de livrare de catre furnizori, cu care mentine legaturi permanente;
  • Urmareste procesul de vanzare / livrare, asigurand respectarea stricta a disciplinei contractuale;
  • Intocmeste oferte pentru cereri directe;
  • Organizeaza si arhiveaza documentatia aferenta activitatii desfasurate. intocmeste situatia finala a contractului in vederea obtinerii de recomandari / documente constatatoare din partea beneficiarilor.

    Raportați această lucrare