Nemetschek Allplan Structural Draftsman
Aventus Design
Romania
5 zile în urmă
source : EJOBS GROUP

Cerințe :

  • Nivelul de carieră al candidatului : minimum 2 ani experiență în realizarea pieselor desenate de structură de rezistență, folosind Nemetschek Allplan - condiție eliminatorie;
  • Cunoștințe avansate de lucru cu Nemetschek Allplan;
  • Capacitate de a elabora piesele desenate total independent, corect și rapid;
  • Cunoașterea avansată a modului de redactare și a convențiilor de reprezentare a elementelor ce se regăsesc pe piesele desenate ale proiectelor de structuri de rezistența

    Aptitudini :

  • Persoană comunicativă, echilibrată, pozitivă, organizată, atentă la detalii;
  • Capacitate de structurare a informațiilor și prioritare a sarcinilor;
  • Capacitate de lucru în echipă și individual.

    Descrierea jobului

    Scopul general al postului

    Realizarea pieselor desenate aferente proiectelor din domeniul construcțiilor, gestionate de angajator.

    Sarcini și responsabilități

  • Realizează piesele desenate aferente proiectelor de rezistență (de la faza SF până la faza DDE);
  • Verifica piesele desenate realizate de alți colegi;
  • Realizează liste de cantități;
  • Participa la ședințele de lucru;
  • Identifica soluții de eficientizare a activității și le include în procedurile de lucru;
  • Estimează timpii de lucru necesari și își planifică activitatea;
  • Oferă soluții la problemele apărute în cadrul organizației.

    Adaugați la favorite
    Eliminați de la favorite