Specialist Resurse Umane - Recrutare
CONFIDENTIAL
Bucuresti
6 zile în urmă
source : EJOBS GROUP

Responsabilitati

  • Stabileste cerintele de recrutare prin studierea planurilor si obiectivelor organizatiei; stabileste intalniri cu managerii pentru a discuta despre nevoile companiei in materie de noi angajari.
  • Creeaza contacte pentru obtinerea de aplicanti la joburile disponibile prin cercetarea si contactarea serviciilor comunitare, a colegiilor, a agentiilor de ocupare a fortei de munca, a recrutorilor si a site- urilor cu anunturi de angajare;
  • furnizeaza informatii despre organizatie, oportunitati si beneficii.

  • Realizeaza prezentari ale companiei pentru atragerea de noi angajati.
  • Stabileste cerintele pentru posturile disponibile prin studierea descrierii postului si a calificarilor profesionale pe care viitorii angajati trebuie sa le aiba.
  • Analizeaza CV-urile primite si selecteaza persoanele care urmeaza sa participe la interviu.
  • Determina nivelul de calificare al aplicantilor prin intervievarea acestora; analizarea raspunsurilor date in timpul intervuiului;
  • verificarea testelor (daca este cazul); verificarea referintelor; comparand calificarile cu cerintele locului de munca.

  • Atrage noi angajati prin imbunatatirea imaginii companiei si trecerea in anunt a avantajelor si beneficiilor.
  • Respecta cerintele legale locale si europene prin studierea legislatiei muncii existente si, fiind la curent cu schimbarile care au loc pe parcurs, se asigura ca acestea sunt respectate;
  • informeaza conducerea asupra actiunilor necesare in functie de schimbarile aparute in legislatie.

  • Protejeaza organizatia si angajatii acesteia prin pastrarea confidentialitatii informatiilor.
  • Se documenteaza constant si isi imbunatateste cunostintele citind materiale de specialitate si participand la evenimente si conferinte relevante.
  • Competente si calificari necesare :

  • Abilitati de comunicare,
  • Experienta in recrutarea de personal minim : 2 ani ,
  • Abilitati de cercetare, cunoasterea legii muncii,
  • Abilitati pentru redactarea procedurilor de lucru / politici,
  • Stapanirea limbii romane, limba engleza nivel mediu ,
  • Cunostinte pachet Microsoft Office (Word, Excel, Outlook),
  • Persoana increzatoare, dinamica, organizata.
  • Beneficii oferite :

  • Salariu motivant (in functie de cunostinte si experienta).
  • Stabilitate, mediu de lucru placut si o atmosfera relaxata,
  • Asigurare medicala ,
  • Telefon de serviciu
  • Raportați această lucrare