Consultant Vânzări
FAIR VALUE
BUCURESTI ,Romania
18 zile în urmă
source : wowjob

Responsabilități :

Prospectarea, calificarea și generarea de lead-uri B2B pentru a oferi suport echipei de Vânzări

Colaborează cu Directorul de Vânzări și departamentul de Marketing pentru a concepe, executa și evalua campaniile pentru generare de business, desfășurate prin telefon, email și social media

Evaluează lead-urile recepționate de la departamentul de Marketing, și efectuează follow up-ul necesar pentru potențialii clienți

Gestionează și înregistrează informațiile cu privire la potențialii clienți, asigurându-se că istoricul interacțiunilor este actualizat în soluția CRM

Captează informații cu privire la industriile de interes, respectiv competiție, asigurându-se că informațiile relevante sunt disponibile echipei de Vânzări

Dezvoltă și cultivă relații cu persoane cheie în companiile de interes, inițiind și menținând contactul pentru a permite avansarea în cadrul ciclului de vânzare

Lucrează cu Directorul de Vânzări pentru a crește numarul de lead-uri din pipeline-ul de vânzări

Oferă suport Account Manager-ilor și Directorului de Vânzări la realizarea prezentărilor și ofertelor ce urmează a fi transmise clienților

Participă împreună cu Account Managerii la întâlniri și prezentări

CERINTE

Studii superioare (finalizate sau în curs de finalizare) domeniul IT&C (Automatică și Calculatoare; Electronică, Telecomunicații și Tehnologia Informației, Ingineria și Managementul Sistemelor Tehnologice) sau domeniul Economic (Relații Economice Internaționale, Marketing, Management)

Experiență în generare de lead-uri B2B, telemarketing și / sau inside sales în industria IT&C

Capacitatea de a prelucra informațiile, de a le interpreta și valorifica prin luarea de decizii sau furnizarea de date prelucrate în cadrul organizației

Capacitatea de a-și gestiona activitatea raportat la target-ul specific activității de vânzări

Excelente abilități de comunicare

Fluență în limba engleză

Cunoștiințele despre software și servicii IT reprezintă un avantaj

Experiența în utilizarea unui sistem de tip CRM este un avantaj

Determinare, orientare către rezultate

Spirit de echipa, flexibilitate, corectitudine, seriozitate.

OFERTA

Integrarea într-o echipă dinamică şi motivată

Alocarea imediată pe proiect

Plan de carieră şi pachet salarial atractiv

Adaugați la favorite
Eliminați de la favorite