INGINER TEHNIC-OFERTARE
REVITAROM SA
Bucuresti
4 zile în urmă
source : EJOBS GROUP

Candidatul ideal

Absolvent de studii superioare, preferabil domeniul constructii ( Inginer Constructii Hidrotehnice sau Inginer C.F.D.P.)

  • Experienta relevanta intr-un post similar;
  • Experienta relevanta suport tehnic licitatii pentru lucru cu platforma de licitatii SICAP;
  • Cunoastere proceduri tehnice de executie a lucrarilor;
  • Cunoasterea legislatiei in constructii;
  • Capacitatea de a lucra la mai multe proiecte simultan;
  • Capacitatea de organizare si gestionare a unui flux mare de informatii;
  • Persoana organizata, capabila sa se impuna, cu capacitate de analiza si sinteza, atitudine proactiva, orientare puternica spre rezultat si termene, abilitati de comunicare si decizionale;
  • Persoana cu bune abilitati de rezolvare a problemelor;
  • Cunostiinte Autocad prezinta un avantaj;
  • Limba engleza nivel mediu, scris / citit / vorbit;
  • Cunostiinte operare PC nivel avansat : aplicatii Office, aplicatii WINDEV;
  • Analiză şi atenţie la detalii, rigurozitate, folosirea terminologiei de specialitate, putere de concentrare ;
  • Descrierea jobului

  • Studiaza documentatia : caiete de sarcini, fise de date, planuri, memoriu tehnic, etc in platforma de licitatii SICAP;
  • Intocmeste propunerea tehnica si financiara pe programul WINDEV pentru licitatii;
  • Solicita oferte furnizorilor si negociaza conditiile de achizitie;
  • Realizarea analizei comparative a ofertelor primite de la furnizori;
  • Construieste si argumenteaza raspunsurile tehnice la clarificari;
  • Colaboreaza cu inginerii si tehnicienii pentru implementarea corespunzatoare a solutie tehnice propuse in proiete;
  • Intocmeste situatii de lucrari;
  • Raportați această lucrare