QA Automation Engineer (F/M)
Renault
Bucuresti
6 zile în urmă

Job Description

Postul QA Automation Engineer (F / M) face parte din HUB Digital Finance / DIR.SYSTEMES D'INFORMATION ROUMANIE.

Postul este localizat la Bucuresti - RBC.

Rol : analizeaza functionalitatea aplicatiilor si creeaza teste automate pentru validarea performantei lor.

Responsabilitati :

  • creeaza si executa teste automate
  • intretine suita de teste automate, aduce imbunatatiri acestora, ofera un feedback in ceea ce priveste functionalitatile care ar trebui testate in mod automat
  • testare manuala pentru produsele aflate in development, folosind tool-uri de test managment / tracking
  • executa teste de regresie
  • analizeaza user story-urile si cerintele functionale
  • creeaza si intretine test plan-uri, test case-uri, scenarii etc.
  • participa la dezvoltarea, deployment-ul si administrarea proceselor de quality assurance, tool-uri, tehnologii
  • Competente necesare :

  • 2+ ani de experienta full-time ca QA Automation Engineer
  • competente si experienta in modul de lucru Agile
  • experienta in testarea REST APIs
  • experienta cu framework-uri de testare tip cypress.io, protractor etc
  • Cunoastere tool-uri : Jira, Confluence, Xray
  • experienta cu tehnici de testare : exploratory testing, boundary etc
  • Toate candidaturile vor fi luate în considerare indiferent de naționalitate, gen, dizabilitate, vârstă, rasă, culoare, religie, stare de graviditate, identitate de gen sau orientare sexuală.

    Job Family

    Information Technologies & Systems

    Renault Group is committed to creating an inclusive working environment and the conditions for each of us to bring their passion, perform to the full and grow, whilst being themselves.

    We find strength in our diversity and we are engaged to ensure equal employment opportunities regardless of race, colour, ancestry, religion, gender, national origin, sexual orientation, age, citizenship, marital status, disability, gender identity, etc.

    If you have a disability or special need requiring layout of the workstation or work schedule, please let us know by completing this form.

    Raportați această lucrare