SPECIALIST DEZVOLTARE ZONAL SLATINA - per. determinata
CEZ GROUP
Bals
5 zile în urmă
source : EJOBS GROUP

Candidatul ideal

  • Studii superioare energetică / electrotehnică / electronică;
  • Cunoștinte privind aplicatia SAP;
  • Cunoașterea reglementărilor ANRE specifice privind planificarea lucrărilor de investiții / mentenanță;
  • Cunoștinte de utilizare PC;
  • Permis de conducere categoria B;
  • Spirit de initiațivă, creativitate, flexibilitate, adaptare rapidă la medii noi, atitudine proactivă;
  • Abilități de organizare și gestionare a timpului, un nivel ridicat de etică de lucru și integritate morală;
  • Capacitatea de a gestiona mai multe sarcini, de a fi flexibil la schimbările de strategie;
  • Capacitatea de a lucra în echipă și în situații limită;
  • Abilități de analiză și sinteză în domeniul tehnic electroenergetic;
  • Abilități de concepţie şi de elaborare proiecte de răspuns, statistici comparative;
  • Descrierea jobului

    Monitorizare activități de mentenanță cu forțe proprii și terți, în SAP și în MW

    Raportări privind status și realizări lucrări de mentenanță

    Centralizare și analiză neconformități din MWM și SAP

    Propune lucrări de mentenanță la instalațiile de înaltă, medie și joasa tensiune pe baza informațiilor furnizate de centrele operaționale sau colectate prin MWM

    Urmărește executarea programului de mentenanță, întocmire referate de replanificare / restucturare lucrări de mentenanță

    Elaborare documentații simplificate pentru proiectele de investiții din programele de investiții și reparații cu documentație pe care o furnizează proiectantului.

    Evaluare economică și prioritizarea solicitărilor de lucrări din investiții pentru instalațiile de joasă, medie tensiune și înaltă tensiune

    Elaborare studii privind dezvoltarea RED din zona în care își desfășoară activitatea, studii de soluție pentru racordarea la RED a consumatorilor sau pentru eliberarea de amplasamente

    Centralizează, întocmește și emite rapoarte din SAP pentru întocmirea notelor de fundamentare, în vederea promovarii lucrărilor de investiții, reparații cu documentație sau pentru solicitări privind vânzări, cumpărări, comodat, închirieri, concesionări de terenuri sau spaţii şi alte mijloace fixe la / de la persoane fizice sau juridice în vederea aprobării în comitetul director ( hotărâri directorat)

    Analizează și furnizează informații pentru sesizările / solicitările clienților privind parametrii de calitate ai energiei electrice distribuite, reclamații patrimoniale

    Întocmește / actualizează convenții de exploatare,

    Elaborează și gestionează baze de date privind mijloacele fixe, obiectele de inventar din gestiune SMAD Slatina

    Asigură evidenţa mijloacelor fixe şi a obiectelor de inventar din gestiunea sau date spre folosinţă subunitatilor funcționale ale Distribuție Energie Oltenia S.

  • A. și celorlalte societăți din grupul CEZ;
  • Raportați această lucrare