SPECIALIST MARKETING ONLINE
CONFIDENTIAL
Bucuresti
4 zile în urmă
source : EJOBS GROUP

Candidatul ideal

Experienta în Marketing Digital (Google Analytics, PPC Marketing, Direct Marketing)

  • Cunostinte dе Microsoft Office, HTML, CSS, customizare WordPress si intelegerea unui sistem CRM;
  • Familiarizat cu notiunile : Conversion tracking, Conversion rate optimization, Custom segments, Multi-channel attribution modeling, Custom reports, Adwords extensions, Mobile Ads, Interest based targeting, Remarketing, Dynamic search Ads, Dynamic keyword insertion;
  • Cunostinte bune dе limba engleza.

    Descrierea jobului

  • Analizа campаniilor si а comportamentului publicului tintа in mediul online;
  • Realizarea strategiei si a planului de online marketing in contextul bugetului si al obiectivelor stabilite ;
  • Managementul campaniilor de Online Advertising implementare, optimizare si raportare- task-uri curente de administrare content site-uri;
  • Realizarea rapoartelor lunare pentru campaniile desfasurate;
  • Realizare si sustinere de prezentari (la client si interne).

    Raportați această lucrare