Programator CNC
MPL Automation
Satu‑Mare
3 zile în urmă
source : EJOBS GROUP

Candidatul ideal

  • Un nivel de competență ridicat în calibrarea și folosirea mașinăriilor CNC.
  • Experiență de lucru în domeniile ingineriei tehnice și / sau producerii produselor metalice.
  • Capacitatea de a înțelege și de a lucra pe baza desenelor tehnice și instrucțiunilor de muncă.
  • Asigura controlul de calitate pentru piesele executate.
  • Cunoaștere și experiență în rezolvarea sistematică a problemelor.
  • Lucrul in echipa, gandire analitica, vedere in spatiu.
  • Constitue avantaj notiuni software CAD. / Programare Utilaje CNC- 5 axe / Soft Heidenheim
  • Descrierea jobului

  • Programeazaverifica, optimizeaza si controleaza masinile cu comanda numerica
  • Stabileste tehnologia de executie pentru reperele de realizat
  • Verifica si optimizeaza programele de productie
  • Analizeaza rutele tehnologice
  • Aplica tehnologia adecvata executiei pieselor
  • Asigura controlul de calitate pentru piesele executate
  • Oferta :

  • Pachet salarial atractiv;
  • Tichete de masa;
  • Mediu de lucru profesionist
  • Lucru in Romania
  • Raportați această lucrare