Consilier Juridic/Avocat
TINMAR ENERGY
Romania
13 zile în urmă
source : EJOBS GROUP

Candidatul ideal

  • Consilier Juridic / avocat cu experiența de minim 3 ani;
  • Excelente cunoştinţe de legislaţie : in special cea a procedurii insolventei si a procedurii civile;
  • Experienta in domeniul energiei constituie un avantaj;
  • Cunoaşterea limbii engleze (scris, vorbit) la un nivel avansat;
  • Abilitati de comunicare și lucru in echipa.

    Descrierea jobului

  • gestionarea dosarelor de insolventa;
  • gestionarea dosarelor de instanta in care societatea este parte;
  • Redactarea si revizuirea contractelor;
  • Emiterea de opinii juridice pentru management şi coordonatorul departamentului, referitor la variate probleme din activitatea curenta a companiei;
  • Reprezentarea societatii in relatiile cu autoritatile romane;
  • Ofera suport si opinii legale departamentelor societatii;
  • Gestionarea documentelor juridice.

    Adaugați la favorite
    Eliminați de la favorite