Junior Key Account Manager
ALEXANDRION GROUP ROMANIA
Otopeni
6 zile în urmă
source : EJOBS GROUP

Candidatul ideal

  • Studii superioare;
  • Abilitati ridicate de comunicare si negociere;
  • Buna capacitate de analiza a rezultatelor si identificare de solutii / oportunitati;
  • Cunoasterea programelor MS Office (in special Power Point & Excel);
  • Bune capacitati de prioritizare si organizare a activitatii proprii;
  • Eficienta ridicata in desfasurarea activitatii in conditii de piata foarte dinamice sau de stress;
  • Experienta intr-o pozitie similara 2 ani in FMCG (preferabil bauturi alcoolice si / sau nealcoolice);
  • Cunoasterea limbii engleza - nivel mediu / avansat;
  • Permis de conducere.
  • Descrierea jobului

  • Propunerea si implementarea de imbunatatiri pentru portofoliul de produse, pentru clientii KA alocati;
  • Participarea la negocierile cu clientii alocati, precum si la intalnirile adiacente;
  • Propunerea planului anual de promotii si executie in piata a obiectivelor companiei;
  • Analizarea eficientei promotiilor si propunerea de modificari in planul promotional;
  • Participarea la sedintele de forecast, prin informarea Departamentului Planificare despre toate promotiile ce urmeaza a intra in derulare, precum si estimarea cantitatilor necesare;
  • Analizarea in mod constant a situatiei vanzarilor fata de obiectiv in clientii KA alocati si propunerea de masuri corrective;
  • Mentinerea legaturii cu Departamentul Trade Marketing pentru activari in magazine;
  • Comunicarea cu clientii alocati, in vederea rezolvarii problemelor aparute in derularea contractelor;
  • Vizite de piata pentru monitorizare si analiza piata;
  • Pregatirea si participarea in negocierile anuale a conditiilor comerciale pentru clientii KA alocati;
  • Rapoarte la cerere pentru diverse activitati;
  • Raportați această lucrare