Planificator Productie
LUGERA & MAKLER SRL
Oradea
4 zile în urmă
source : EJOBS GROUP

Candidatul ideal

Cautam un super Planificator Productie pentru clientul nostru, o companie in continua dezvoltare, parte a unui important grup din Europa din domeniul injectiilor maselor plastic.

Responsabilitati :

  • Elaborarea planului zilnic de productie conform cerintelor clientilor;
  • Controlarea utilizarii optime a capacitatii de productie conform datelor agreate;
  • Replanificarea cantitatilor neproduse in functie de prioritatile de livrare si constrangerile de capacitate;
  • Asigurarea ca planul de productie respecta livrarile la client in functie de comenzile clientului;
  • Gestionarea si prioritizarea comenzilor clientului fata de constrangerile de capacitate ale productiei;
  • Monitorizarea valorii stocului de produse finite fata de obiectiv, nivelul de rotatie a stocului si costurile logistice;
  • Asigurarea interfatei cu clientul prin discutii regulate, proiecte logistice;
  • Asigurarea lansarii noilor produse in fabricatie si gestionarea finalizarii ciclului de fabricatie al produselor cu nivel zero de produse fara utilizare;
  • Mentinerea legaturii cu managerul de productie in vederea actualizarii capacitatii de productie.

    Cerinte :

  • Studii superioare tehnice sau economice;
  • Experienta in domeniul planificarii productiei de minim 2 ani;
  • Cunostinte avansate Excell si sisteme ERP (cunoasterea Metodo se considera avantaj);
  • Atentie la detalii si foarte bune abilitati de lucru cu cifrele;
  • Orientare inspre indeplinirea sarcinilor;
  • Flexibilitate si adaptabilitate;Limba engleza la nivel conversational.

    PR / 020228)

    Raportați această lucrare