Senior software engineer
Stabiplan
Brasov ,Romania
14 zile în urmă
source : wowjob

DESCRIERE JOB

Stabiplan este o companie producătoare de software cu sediul în Olanda, cu filiale în Belgia, România și Franța, în care lucrează peste 150 de angajați.

Încă din 1990 compania dezvoltă și distribuie soluții CAD și Revit pentru proiectarea de instalații tehnice și electrice pentru construcții.

Stabicad, soluția multiplatformă pe care o dezvoltăm, este adaptată la nevoile și standardele locale din domeniu, fiind utilizată zilnic de o comunitate de peste 8.

500 de ingineri proiectanți de instalații din Europa.

Soluțiile de proiectare de ultimă generație necesită oameni ambițioși, cu înclinații pe măsură. Fiind lideri în dezvoltarea de software destinat serviciilor pentru construcții, nu ne putem permite să lucrăm decât cu cei mai buni programatori de pe piață.

Dacă ești pasionat de dezvoltarea de produse software, ai nimerit unde trebuie. La Stabiplan dispunem de un mediu de lucru care îi provoacă pe oameni să scoată ce au mai bun în ei.

Descrierea postului

Încă din prima ta zi la Stabiplan vei fi integrat într-o mică echipă extraordinară, care colaborează îndeaproape cu colegii noștri din Olanda.

În funcție de ariile tale de interes (cloud, desktop sau server) vei avea posibilitatea să îți aduci contribuția în câteva zone bine definite ale dezvoltării.

Mai mult decât atât, grație procesului nostru de dezvoltare bazat pe metodologiile Agile, rezultatele muncii tale din sprintul curent se vor concretiza în versiunea de luna viitoare a aplicației.

Intrând în acest rol vei rezolva probleme dificile, îmbunătățind viața a mii de clienți.

În calitate de membru al echipei noastre, responsabilitățile tale vor fi :

dezvoltarea de noi funcționalități precum și implementarea, depanarea, testarea și mentenanța unor secțiuni complexe din Stabicad

înțelegerea specificațiilor tehnice și funcționale și încadrarea acestora în arhitectura existentă a produsului

livrarea unor soluții de calitate superioară, conform specificațiilor agreate și la termenele stabilite

colaborarea strânsă cu arhitectul software pentru definirea de noi funcționalități

re-factoring asupra codului existent pentru optimizarea aplicației

documentarea specificațiilor tehnice pentru o implementare eficientă

urmărirea și îmbunătățirea metodelor de lucru existente (code review, unit tests)

CERINTE

Diplomă universitară : licență sau master în Știința Calculatoarelor, Inginerie Electrică sau domenii conexe

experiență relevantă în programare C++ și C# (cunoștinţe avansate de OOP)

experiență în designul, dezvoltarea și analiza de sisteme software complexe și robuste

competențe tehnice în structuri de date și algoritmi

o bună înțelegere a programării concurente

cunoștinţe solide de .NET Framework și tehnologii asociate (WPF, WCF și WinForms)

experiență cu MFC și librării grafice

cunoștințe de Design Patterns, designul bazelor de date și SQL

bune abilități de comunicare, proactivitate și orientare către rezultate

bune cunoștințe de limba engleză

cunoștințele de Cloud computing și soluții client-server constituie avantaj

OFERTA

pachet salarial competitiv, care include al 13-lea salariu

bonuri de masă, prime de Paște și Crăciun

concediu de odihnă de 25 zile / an

activități de Team-Building

asigurare de viață

abonament servicii mediale

Hai să discutăm

Știm că trecerea la un nou job nu se face peste noapte. Prin urmare, hai să începem prin a discuta despre motivațiile și ambițiile tale personale.

Vrem să-ți cunoaștem povestea mai îndeaproape.

Adaugați la favorite
Eliminați de la favorite