Economist / Resurse Umane
REAL ACCOUNTING SRL
Bucuresti
1 zi în urmă
source : EJOBS GROUP

Candidatul ideal

Economist / Contabil :

  • Studii superioare economice finalizate la o universitate acreditata;
  • Experienta de minim 3 ani de zile pe o pozitie similara, de preferat in cadrul unei companii;
  • Cunoasterea aprofundata a legislatiei contabile, fiscale si comerciale;
  • Experienta in utilizarea SAGA e un avantaj;
  • Cunoscator de Resurse Umane.
  • Expertiza in :

  • Intocmire / verificare situatii financiare companie;
  • Inregistrarea documentelor primare in programul de contabilitate (facturi furnizori interni si externi, deconturi, etc.);
  • Intocmeste la timp si în conformitate cu dispozitiile legale, balantele de verificare, situatiile lunare, trimestriale;
  • semestriale si anuale (declaratii catre ANAF);
  • Preferabil experienta in intocmire bilant si alte raportari lunare
  • Descrierea jobului

  • Asigura corectitudinea inregistrarilor contabile si a respectarii termenelor de livrare a declaratiilor si a situatiilor financiare, conform legislatiei in vigoare;
  • Urmareste respectarea termenelor legale de transmitere a declaratiilor / de efectuare a platilor / de transmitere a rapoartelor solicitate de organele statutare (rapoarte si bilanturi, raportari statistice, etc);
  • Comunica activ cu organele statutare (ANAF, DITL, INS, DITL, etc).
  • Beneficii :

  • Oferta salariala avans si lichidare;
  • 8 ore, program flexibil;
  • Libere de la stat / zile de sarbatoare.
  • Raportați această lucrare