Inginer executie structuri metalice
S.C. SAFESTEEL S.R.L.
Falticeni
2 zile în urmă
source : EJOBS GROUP

Candidatul ideal

  • Absolvent de studii superioare, de preferat absolvent al Facultatii de Constructii;
  • Abilități de comunicare, leadership, spirit de echipa, capacitate de adaptare, organizare și planificare;
  • Persoana proactiva, dedicata, flexibila;
  • Orientare catre rezultate;
  • Cunostinte operare PC (Word, Excel), programe de tip ERP;
  • Experientă pe o poziție similară de minim 2 ani, in execuția lucrarilor de confectii metalice;
  • Competențe manageriale susținute de experiența în coordonarea echipelor intr-o companie de productie;
  • Cunoștințe de limba engleză;
  • Descrierea jobului

  • Conduce, coordoneaza si controleaza derularea lucrarilor de executie atat in atelierul de confectii metalice, cat si in santier, in vederea realizarii proiectelor in conditii de eficienta tehnico-economica si de calitate, cu respectarea bugetului stabilit si incadrarea in termenul de executie asumat prin contract;
  • Rеаlizarеа, în intrеgimе sаu parțial, a proiectelor pentru structurile dе rezistență alе obiectivelor, întocmirеа documentațiilor аfеrеnte (mеmorii, dеsеnе dе еxеcuțiе, еxtrаsе dе mаtеrialе și dеtаliеrе dе elemеntе dе structuri еtc.
  • în termenele stabilite de organizație;
  • Calculul structurilor de rezistență а structurilor civile și industriale, cu idеntificаrеa soluțiilor optime din punct dе vedere tеhnico-economic;
  • Stabilirea solutiei constructive sub indrumarea personalului cu experienta;
  • Analizarea caietului de sarcini si extragerea din acesta a ipotezelor de calcul;
  • Efectuarea calculului static si a dimensionarilor pentru lucrari de complexitate redusa / medie;
  • Plan de ridicare si manipulare structura metalica;
  • Elaborarea desenelor de structuri metalice;
  • Intocmirea extraselor de materiale;
  • Intocmirea pieselor scrise (memoriu tehnic, caiet de sarcini, etc.);
  • Participarea in fabrica pentru control de autor si culegere de date;
  • Isi insuseste si aplica noile reglementari tehnice in domeniu;
  • Certifica calitatea proiectelor in legatura cu respectarea legislatiei in vigoare la data elaborarii proiectului
  • sustine seful de departament in dezvoltare / comunicare;
  • Răspunde adecvat solicitărilor clientilor;
  • Colaborarea cu toate specialitățile în vederea coordonării proiectului;
  • Trimite CV-ul tau la office safesteel.ro sau contactează-ne la numărul de telefon 0730 129 465.

    Raportați această lucrare