Director Tehnic
S.C. UTI FACILITY MANAGEMENT S.A.
Bucuresti
1 zi în urmă
source : EJOBS GROUP

Candidatul ideal

  • Studii superioare profil tehnic : electricã, electronicã, energeticã sau instalaţii pentru construcţii;
  • Cunoştinţe foarte bune dе operare PC;
  • Cunoştinţe avansate dе limba Englezã;
  • Experienţã dе minim 5 ani pe un post similar;
  • Minim 7 ani experienţã generalã în instalaţii;
  • Experienţã în execuţia de proiecte în instalaţii electrice de joasã tensiune curenţi slabi în construcţii;
  • Abilitãţi dе lider;
  • Abilitãţi dе a lucra în condiţii dе stres şi cu deadline-uri scurte;
  • Abilitãţi bune dе comunicare;
  • Capacitate dе decizie.
  • Descrierea jobului

  • Coordonarea implementãrii proiectelor din punct de vedere tehnic;
  • Controlul calitãţii lucrãrilor tehnice în toate fazele : ofertare, implementare, PIF, service garanţie şi postgaranţie, reparaţii;
  • Respectarea prevederilor legale aplicabile în domeniul de activitate al companiei, din punct de vedere tehnic;
  • Identificarea de echipamente noi, însuşirea caracteristicilor acestora;
  • Corespondenţã tehnicã cu furnizorii interni şi externi;
  • Asigurarea asistenţei tehnice şi a instruirii personalului cu privire la noile sisteme;
  • Organizarea, coordonarea şi rãspunderea de pregãtirea tehnicã profesionalã a tuturor angajaţilor;
  • Asigurã documentaţia tehnicã;
  • Dezvoltarea de soluţii tehnice inovative, bazate pe cele mai noi tehnologii;
  • Rãspunde pentru documentele emise (configuraţii tehnice, oferte, etc);
  • Rãspunde de soluţia tehnicã, buna execuţie şi funcţionare a sistemelor;
  • Propune soluţii pentru implementarea strategiei stabilite şi comunicate de managementul superior, în funcţie de creşterea / descreşterea afacerii, cu raportare la obiectivele pe termen scurt, mediu şi lung;
  • Propune planuri de acţiune în cadrul departamentului, pe termen mediu şi scurt conform cerinţelor managementului şi adaptate strategiei;
  • Adapteazã resursele existente şi gãseşte soluţiile aferente conform strategiei comunicate de cãtre managementul superior;
  • Mediazã şi dezvoltã relaţiile cu clienţii cheie, cu reprezentanţii cu rol de decizie ai companiilor existente în portofoliu;
  • Organizeazã prioritãţile în cadrul departamentului, în funcţie de strategie şi necesitãţile companiei pe termen scurt, mediu şi lung;
  • Identificã oportunitãţi de afaceri în vederea valorizãrii contactelor existente;
  • Stabileşte întâlniri şi oferã propuneri care se adreseazã nevoilor, preocupãrilor şi obiectivelor clienţilor existenţi;
  • Colaboreazã cu echipele de vânzãri şi operaţionale pentru a identifica modalitãţile în care compania poate sa dezvolte soluţii la nevoile clientului;
  • Elaboreazã şi susţine prezentãri (personalizate) la clienţii abordaţi pentru a rãspunde cât mai clar nevoilor identificate;
  • Organizeazã activitãţile de instalare a sistemelor tehnice de securitate;
  • Instaleazã sistemele tehnice de detecţie şi semnalizare la efracţie şi control al accesului;
  • Instaleazã sistemele tehnice de detecţie , semnalizare şi alarmare la incendiu;
  • Instaleazã sistemele tehnice de detecţie şi de televiziune cu circuit închis (TVCI);
  • Realizarea sistemelor tehnice de monitorizare;
  • Asigurarea testãrii, evaluãrii şi punerii în funcţiune a echipamentelor şi sistemelor tehnice de detecţie şi semnalizare la efracţie şi control acces,
  • Asigurarea testãrii, evaluãrii şi punerii în funcţiune a sistemelor tehnice de detectare, semnalizare şi alarmare la incendiu;
  • Asigurarea testãrii, evaluãrii şi punerii în funcţiune a echipamentelor şi sistemelor tehnice de televiziune cu circuit închis;
  • Asigurarea testãrii, evaluãrii şi punerii în funcţiune a sistemelor tehnice de monitorizare;
  • Asigurarea mentenanţei şi service-ului pentru sistemele tehnice de detecţie şi semnalizare la efracţie şi control acces;
  • Asigurarea mentenanţei şi service-ului pentru sistemele tehnice de detectare, semnalizare şi alarmare la incendiu;
  • Asigurarea mentenanţei şi service-ului pentru sistemele tehnice de televiziune cu circuit închis;
  • Asigurarea mentenanţei şi service-ului pentru sistemele tehnice de monitorizare;
  • Instruirea beneficiarului asupra utilizãrii şi întreţinerii sistemului.
  • Raportați această lucrare