Ofiter de cont - Bucuresti, Constanta, Urlati, Tulcea, Iasi
Raiffeisen Bank
Bucuresti
‎în urmă cu 12 ore
source : EJOBS GROUP

Candidatul ideal

Buna! Hai la noi in echipa sa ne cunosti. Suntem pasionati de filme si concerte, ne plac

plimbarile in aer liber si sa ne facem cati mai multi prieteni.

Vei...

Cunoaste ofertele de produse si servicii financiare care se adreseaza segmentului

de clientela PF si vei fi permanent la curent cu evolutia acestora

Asigura consultanta clientilor identificand nevoile lor

Implementa si vei promova programele si campaniile de vanzari contactand noi

clienti

Stabili o agenda saptamanala de vizite la clienti

Participa la proiecte de vanzare derulate atat la sediul agentiei cat si in afara (ex :

birouri mobile, vanzare la sediul clientilor, evenimente pe plan local etc)

Colabora cu alte canale de distributie si subsidiare ale grupului Raiffeisen ale

caror produse sunt distribuite de catre RBRo, in limitele reglementarilor interne in

domeniu

Efectua toate operatiunile ce implica manipulare de numerar, vei urmari soldul

casei in vederea asigurarii necesarului de numerar, astfel incat sa se evite

existenta plusurilor sau minusurilor de numerar la inchiderea de zi

Descrierea jobului

Te intrebi daca esti candidatul potrivit? Atunci iti vom oferi cateva detalii despre ce anume

Studii superioare

Minim 1 an de experienta in vanzarea de produse si servicii bancare sau asigurari sau

expunere anterioara in lucrul si interactiunea cu clientii

Sa fii proactiv

Sa ai bune abilitati de comunicare si de negociere cu clientii interni si externi

Sa fii organizat si orientat catre obiective si sa ai capacitata de a livra rezultate

Sa ai o atitudine "can do"

Limba engleza nivel mediu

Esti curios sa afli ce beneficii vei avea daca te vei alatura echipei Raiffeisen?

Iata-le :

Intre 23 si 27 de zile de concediu de odihna, in functie de vechimea in munca

Vei beneficia de o zi libera pe an ( in concordanta cu politicile companiei)

Al 13-lea salariu (pentru un 1 an integral lucrat in cadrul companiei noastre)

Abonament medical, poti alege intre cei 2 furnizori agreati

Polita de asigurare in caz de accidente si imbolnaviri

Tichete de masa

Reducere la abonament la fitness, poti alege intre cei 2 furnizori agreati

Plata unei contributii anuale pentru un fond de pensii facultative

Participarea la evenimente de echipa specific organizatiei (team-buildings, team

hangouts, Christmas party, etc.)

Si inca nu am terminat!

Un mediu de lucru deschis si orientat spre dezvoltarea ta profesionala

Lucrul in echipe competente, cu expertiza in domeniul bancar

Training-uri si certificari obtinute in urma participarii la programele noastre (soft and

hard skills trainings in conformitate cu procedurile noastre)

Inca nu te-ai decis? Te asteptam la o discutie cu mai multe detalii pentru ca decizia ta sa fie

Hai sa ne intalnim!

În Raiffeisen Bank selecția și promovarea oamenilor se bazează exclusiv pe baza competențelor. Suntem deschiși către diversitate și nediscriminare și încurajăm includerea tuturor angajaților, pentru un mediu de lucru eficient, creativ și plăcut, cu o balanță echilibrată între muncă și viața personală!

În banca noastra, profilul angajatului ideal nu ține cont de vârstă, ci de entuzisam și pasiune, nu ține cont de religie, ci de dorința de a învăța, nu ține cont de gen, ci de profesionalism, nu ține cont de etnie, ci de aptitudini și competențe! Cu cât suntem mai diferiți, cu atât mai multă valoare putem crea împreună

Raportați această lucrare