Responsabil Activitati Vamale
Delphi Technologies România
Iasi
3 zile în urmă
source : EJOBS GROUP

Candidatul ideal

  • Curs de formare în domeniul legislației vamale constituie avantaj;
  • Experiență în activități vamale minim 3 ani;
  • Permis de conducere categoria B constituie avantaj;
  • Bune abilități de comunicare;
  • Orientare spre rezultate;
  • Abilități de lucru în pachetul Microsoft Office (Word, Excel);
  • Limba engleză nivel mediu.
  • Descrierea jobului

  • Asigură managementul activităților vamale, în concordanță cu acțiunile operaționale și cele de planificare a producției;
  • Asigură fluxul de documente pentru produsele finite care necesită acte vamale;
  • Se asigură că activitățile vamale sunt in concordanță cu legislația în vigoare;
  • Oferă suport în activitățile de auditare;
  • Monitorizează zilnic activitățile de import;Reprezintă compania în relațiile cu autoritățile vamale.
  • Beneficii

  • Beneficii medicale Regina Maria
  • Tichete de masă
  • Tichete cadou (Paște, Crăciun, 1 iunie)
  • Primă de Craciun
  • Alte beneficii (Bookster, 7 card, diverse reduceri la servicii de telefonie mobilă etc)
  • Transport gratuit
  • Raportați această lucrare