OPERATOR TIPAR DIGITAL - DTP
HELEN PREST INTERNATIONAL SRL
Ploiesti
4 zile în urmă
source : EJOBS GROUP

Candidatul ideal

  • studii superioare de specialitate.
  • experienta in domeniu minim 2 ani constituie un avantaj.
  • competenta de utilizare PC, programe de editare grafica (Corel Draw, Photoshop, Illustrator, Acrobat Profesional)
  • persoana dinamica si serioasa cu atentie la detalii si precizie in executare.
  • Responsabilitati :

  • preluarea graficii si pregatirea in formatul de tipar / productie.
  • realizeaza creatii grafice .
  • verifica tehnic si optimizeaza machetele in vederea tiparirii -pregatirea pentru tipar- organizare eficienta pentru respectarea termenelor si cerintelor grafice.
  • paginatie, realizare / modificare layout-uri in conformitate cu cerintele clientilor, etc.
  • Raportați această lucrare