SPECIALIST ACHIZITII
SC PRET FIX SRL
Galati
5 zile în urmă
source : EJOBS GROUP

Candidatul ideal

  • Absolvent studii superioare (domeniul economic reprezinta avantaj)
  • Limba engleza - nivel avansat
  • Cunostinte PC (Microsoft Office) - nivel avansat
  • Minim un an experienta in achizitii;
  • Rezistenta crescuta la stres, atitudine proactiva, gandire centrata pe rezultate
  • Descrierea jobului

  • Analizeaza stocurile de materii prime si previzioneaza necesarul de achizitii;
  • Propune comenzi, le lanseaza si le urmareste pana la livrare;
  • Negociaza contractele de achizitii, evalueaza corect oportunitatea acceptarii unui furnizor nou;
  • Mentine relatia cu furnizorii;
  • Coordoneaza sistemul de comenzi, centralizeaza achizitiile, selecteaza ofertele, evalueaza diversele canale de aprovizionare in functie de calitate, servicii si costuri.
  • Recomandă alegerea produselor;
  • Gestioneaza sistemul ( baza de date) de preturi de vanzare a produselor;
  • Efectueaza prospectiuni de piata , analizează piaţa şi sistemul de livrare;
  • Autoritatea postului :

  • Negociază contractele cu furnizorii;
  • Realizează analize şi rapoarte către superiori;
  • Formuleaza propuneri legat de imbunatatirea portofoliului de produse si servicii;
  • Elaborează politicile, procedurile şi instrumentele de lucru necesare gestionarii activităţii de achiziţii la nivel de companie;
  • Utilizează echipamente / consumabile / material şi calculatorul puse la dispoziţie de firmă
  • Raportați această lucrare