National Sales Manager
Biocrop
Bucuresti
6 zile în urmă
source : EJOBS GROUP

Candidatul ideal

Ce aptitudini, abilitati si competente sunt necesare

  • Experienta in coordonarea echipelor de minimum cinci ani;
  • Cunoasterea amanuntita a industriei agribusiness (conditie eliminatorie)
  • Excelente abilitati de mentor si coach;
  • Perspectiva asupra managementului ca fiind un rol de suport pentru echipa;
  • Aptitudini ridicate de analiza si sinteza a informatiilor;
  • Aptituduni ridicate de organizare si planificare a activitatilor profesionale;
  • Excelente aptitudini de comunicare, relationare, lucru in echipa;
  • Disponibilitate de deplasare de aproximativ 70% din timpul de lucru;
  • Cunostinte avansate de utilizare a limbii engleze;
  • Studii superioare finalizate (domeniul agricol / management).
  • Descrierea jobului

    Responsabilitati cheie :

  • Coordoneaza si motiveaza echipa de vanzari in vederea atingerii obiectivelor cantitative si calitative;
  • Asigura managementul strategic si operational al distribuitorilor nationali si regionali : ofertare, derulare contracte, gestionare stocuri, recuperare creante etc;
  • Propune si implementeaza planul de lucru pentru actiunile de marketing BTL (Field Days, simpozioane, expozitii / targuri, testari, sampling) lucrand impreuna cu intreaga echipa;
  • Analizeaza si monitorizeaza piata si competitori directi (preturi, rezultate de vanzari etc);
  • Are viziune globala asupra pietelor, principalilor actori si mecanismelor de piata;
  • Gestioneaza bugetul aferent departamentului de vanzari;
  • Participa la recrutarea, inductia, evaluarea membrilor echipei de vanzari;
  • Colaboreaza cu departamentul marketing, logistica, financiar si resurse umane pe activitati specifice;
  • Pastreaza confidentialitatea informatiilor si a documentelor legate de organizatie;
  • Realizeaza situatii centralizate privind activitatile desfasurate si le raporteaza Directorului General.
  • Raportați această lucrare