Operator Logistica
Honeywell Romania SRL
Lugoj
4 zile în urmă
source : EJOBS GROUP

Cerinte :

Certificat ISCIR stivuitorist -avantaj

  • Persoana organizata,capabila sa lucreze individual si in echipa,orientata catre rezolvarea problemelor de o maniera simpla si eficienta,atenta la detalii ;
  • Bune abilitati de comunicare si relationare ;
  • Dinamism si promptitudine in efectuarea sarcinilor ;
  • Abilitati de lucru cu cifrele ;
  • Cunostinte medii de operare PC;
  • Minim absolvent de studii profesionale ;
  • Experienta intr-un post similar-avantaj ;
  • Cunoasterea limbii engleze-avantaj ;
  • Cunostinte SAP -avantaj.

    Numai candidatii selectati vor fi contactati!

    Descrierea jobului

    Obiectivele generale ale postului :

  • Executa,conform standardelor de calitate si eficienta exprimate in indicatii de lucru,operatiile tehnice aferente postului;
  • Este responsabil de asumarea si sustinerea culturii HOS&HSE&ESD

    Responsabilitati principale :

  • Participa activ la operatiunile de incarcare si descarcare a marfii;
  • Depoziteaza repere pe rafturi de tip Mezanine sau rafturi mari cu introducerea sau schimbarea locatiei de depozitare in sistemul ERP sau fara ajutorul sistemului;
  • Asigura gestiunea fizica a stocului de marfa;
  • Raporteaza pe linie ierarhica orice neconcordanta intre stocul fizic si cel scriptic;
  • Realizeaza activitati de ambalare,depaletizare sau sortare ambalaje;
  • Desfasoara activitati de operator logistica in afara firmei la depozitele externe;
  • Utilizeaza cand este cazul motostivuitoarele si transpaletii din dotare in urma unei certificari RSVTI;
  • Manipuleaza manual mase cu ajutorul echipamentelor de ridicat si transportat in limita a max 300 kg;
  • BENEFICII :

  • Pachet de beneficii flexibile(vouchere de vacanta, asigurare de viata, asigurare stomatologica, pensie privata sau asigurare de sanatate);
  • Al 13-lea salariu;
  • Tichete de masa;
  • Bonus lunar de performanta;
  • Transport asigurat;
  • Bauturi calde gratuite (ceai,cafea,etc)
  • Raportați această lucrare