RESPONSABIL LOGISTICĂ
SC Somarest SRL
Sibiu
4 zile în urmă
source : EJOBS GROUP

Candidatul ideal

  • Studii superioare (inginerie, economie, logistică);
  • Experiență în activitatea logistică de minim 5 ani;
  • Experiență în coordonarea activității de logistică de minim 2 ani;
  • Cunoașterea foarte bună a fluxurilor logistice;
  • Cunoștințe foarte bune de operare PC (MS Office);
  • Cunoașterea limbii Italiene la nivel conversațional;
  • Abilități necesare : lucru în echipă, organizare, adaptare la schimbare, proactivitate.
  • Descrierea jobului

  • Coordonează activitatea logistică din cadrul atelierului;
  • Realizează planificarea producţiei în funcție de capacitatea de producție și cerințele clientului;
  • Menține relația directă cu clientul pentru asigurarea necesarului de materii prime și livrarea la timp a produselor;
  • Realizează analiza capacităţilor de producţie împreună cu Managerul de atelier;
  • Coordonează activitatea depozitului, asigurând stocul de marfă și consumabile necesar producției;
  • Realizează operațiunile de import / export în condiții optime;
  • Coordonează activitatea de transport marfă;
  • Realizează inventarele în cadrul atelierului.
  • Raportați această lucrare