B2B Telesales Team Leader
ALPHA PEOPLE SRL
Bucuresti
5 zile în urmă
source : EJOBS GROUP

Candidatul ideal

Kapital HR recruteaza pentru o companie ce activeaza in industria serviciilor de curierat, o persoana care sa ocupe pozitia de B2B Telesales Team Leader.

Cerinte :

  • Absolvent studii superioare;
  • Cunostinte avansate ale pachetului Office ( Word, Excel, Power Point);
  • Experienta in lucrul cu programul SalesForce constituie un avantaj;
  • Cunostinte avansate de limba engleza;
  • Abilitati dezvoltate de leadership;
  • Abilitati dezvoltate de training si instruire specifice activitatii de call center;
  • Persoanadinamica, cu capacitatea de a solutionaproblemele;
  • Foartebuneabilitati de comunicare, prezentaresinegociere;
  • Foarte bune abilitati de comunicare, prezentare si negociere;
  • Capacitatea de a lucra in echipa;
  • Orientare catre client si identificarea solutiilor;
  • Preocupare permanenta pentru ridicarea nivelului profesional;
  • Capacitate de planificare, organizare si prioritizare a activitatilor zilni
  • Responsabilitati :

  • Organizeaza activitatea echipei din subordine;
  • Monitorizeaza si evalueaza activitatea si rezultatele echipei din subordine;
  • Propune noi metode de motivare a membrilor din echipa pe care o coordoneaza;
  • Ajuta la mentinerea / imbunatatirea eficientei colegilor din subordine;
  • Se asigura ca toate obiectivele cantitative si calitative sunt atinse;
  • Participa la sedintele periodice de raportare a rezultatelor;
  • Urmareste aplicarea procedurilor de lucru specifice si generale din cadrul companiei;
  • Participa la implementarea strategiilor de lucru din department.

    Raportați această lucrare