ECONOMIST IN DEPARTAMENT TEHNIC
CONFIDENTIAL
Bucuresti
6 zile în urmă
source : EJOBS GROUP

Candidatul ideal

Absolvent facultate profil economic (de preferat Contabilitate, Finante Banci)

Cunostinte si experienta in contabilitatea primara de minim 3 ani

Foarte bune abilitati de operare PC, cunostinte Excel avansate

Operare Winmentor constituie un avantaj

Persoană comunicativă, foarte organizată si responsabilă.

Persoana rezistenta la stres

Descrierea jobului

ECONOMIST in Departament TEHNIC

Verifica comenzile de la clienti

Trimite catre clienti oferte pe baza contractelor s Intocmeste situatiile de plata.

Solicita informatii referitoare la efectuarea lucrarilor departamentului

Intocmeste formulare facturare proforme / fiscale

Emite documente folosind soft specializat si verifica facturi

Administreaza contracte, acte aditionale clienti furnizori

Verifica termene contracte clienti / furnizori departament si intocmeste acte aditionale

Participa la pregatirea documentatiei de licitatie

Redacteaza, verifica si transmite situatii la clienti

Verifica existenta documentelor in cadrul departamentului

Verifica centralizatorul de rapoartelor tehnice

Intocmeste informari

Creeaza comenzi in soft intern

Diverse activitati de evidenta, redactare, control a documentelor

Raportați această lucrare