PPC Specialist
Attitude eCommerce srl
Bucuresti
1 zi în urmă
source : EJOBS GROUP

Candidatul ideal

  • Pasionat de social media, e-commerce si mediul online;
  • Are cunostinte de marketing online, Google Analytics, PPC (Facebook Ads, Google Ads), Content Marketing si Social Media;
  • Se exprima fluent si corect in limba romana, atat verbal, cat si scris;
  • CANDIDATUL IDEAL RASPUNDE LA INTREBARILE din mini interview.

    Descrierea jobului

  • Planifica, implementeaza si monitorizeaza campanii de PPC : Facebook & Google Ads;
  • Optimizeaza costurile si urmareste constant performanta campaniilor;
  • Analizeaza si identifica modalitati de imbunatatire si optimizare a ratei de conversie;
  • Analizeaza piata de profil si identifica cele mai potrivite canale de comunicare;
  • Raportați această lucrare