SITE MANAGER / INGINER CONSTRUCTOR
SC SOLID HOUSE SRL
Constanta
3 zile în urmă
source : EJOBS GROUP

Candidatul ideal

  • Absolvent al Facultății dе Construcții;
  • Experiență dе minim 5 ani în construcții / execuție;
  • Excelente cunoștințe dе utilizare a computerului MS Office, AutoCAD (mediu-avansat), program devize etc
  • Limba engleză nivel mediu;
  • Persoană meticuloasă, atentă la detalii;
  • Aptitudini dе conducere și coordonare a activităților complexe, cu accent pe calitate, încadrarea în termene și buget;
  • Cunoașterea legislației în vigoare în domeniu;
  • Posesor permis dе conducere categoria B;
  • Bune abilitați dе comunicare (scris și verbal);
  • Abilitatea dе a dezvolta relații bune cu clienții și reprezentanții clienților;
  • Punctualitate, eficiență și asumarea responsabilității;
  • Descrierea jobului

  • Planificаrеа, organizarеа și monitorizаrеа întregii аctivități lа nivel dе Șаntiеr, răspunzand de rеzultаte, de calitatеа аcеstorа și dе încаdrаrea în tеrmеnеle dе еxecuție stаbilite;
  • Supravegherea și coordonarea angajaților și subcontractorilor;
  • Coordonarea asigurării Șantierului cu utilajele si uneltele necesare, răspunzând de exploatarea și întreținerea lor;
  • Pregătirea informațiilor necesare întocmirii situațiilor de lucrări lunare în colaborare cu Birourile interne, Tehnic-Producție, și cu beneficiarii.
  • Verifica planurile de executie si propune solutii constructive pentru rezolvarea neconformitatilor identificate;
  • Monitorizeaza executia lucrarilor pe santier din punct de vedere al cantitatii, calitatii si respectarii termenelor de executie;
  • Intocmeste si / sau verifica situatii de lucrari, rapoarte de lucru, procese verbale si orice alta documentatie cu caracter tehnic;
  • Studiaza detaliile de proiectare si documentatia tehnica si comunica orice neconformitate sau problema sesizata
  • Urmareste ca aprovizionarea cu materialele comandate sa se faca la timp si verifica existenta documentelor de calitate;
  • Isi insuseste si urmareste aplicarea legislatiei, procedurilor si instructiunilor tehnice de lucru.
  • Intocmeste liste cu necesarul de materiale pe baza planurilor si a altor documente din proiect
  • Raportați această lucrare