Operator vanzari telefon (telesales)
S.C. SLAVIA PHARM S.R.L.
Bucuresti
6 zile în urmă
source : EJOBS GROUP

Candidatul ideal

  • abilitati de comunicare si negociere
  • abilitati de organizare si planificare
  • orientare catre client si rezultate
  • operare PC (pachet MS Office) mediu si avansat
  • spirit de echipa
  • experienta in vanzari directe sau vanzari prin telefon de minim 1 an (constituie avantaj experienta in activitati de call center sau vanzari in piata farma).
  • Descrierea jobului

  • promoveaza numele, imaginea si serviciile companiei in relatiile cu clientii
  • stabileste, mentine si dezvolta relatii de afaceri cu clientii existenti, dar si extinde portofoliul de clienti
  • construieste planuri de actiune pentru fiecare client din portofoliu, urmarind executarea si finalizarea acestora
  • negociaza conditiile comerciale in conformitate cu planul de lucru stabilit impreuna cu managerul direct
  • promoveaza oferta de produse si ofertele special create de companie, preluand precomenzile si comenzile de la clienti
  • abordeaza telefonic cu regularitate intreg portofoliul de clienti
  • respecta politica comerciala si de credit in realizarea negocierii
  • realizeaza rapoarte specifice postului.
  • Raportați această lucrare