OPERATOR DEPOZIT
SC QUALICAPS ROMANIA SRL
Bucuresti
‎în urmă cu 2 ore
source : EJOBS GROUP

Candidatul ideal

are o atitudine pozitiva, doreste sa lucreze intr-un mediu propice dezvoltarii personale.

Persoana potrivita acestui post ar trebui sa indeplineasca urmatoarele cerinte :

  • studii profesionale sau medii, autorizatie CNCIR pentru operarea electrostivuitorului;
  • are o experienta cuprinsa intre 1 si 5 ani intr-un depozit de materii prime si materiale;
  • are cunostinte teoretice si practice in domeniul pregatirii unor livrari, a gestionarii unui stoc de produse;
  • are abilitati minime in utilizarea calculatorului;
  • este o persoana responsabila, corecta;
  • intelege importanta responsabilitatilor care ii sunt atribuite si le abordeaza ca atare, stie sa prioritizeze sarcinile in functie de importanta lor.
  • Descrierea jobului

    Operatorul Depozit lucreaza in cadrul compartimentului Planificare, Livrare, Aprovizionare in sectorul de depozite (materie prima si produs finit).

    Operatorul va trebui sa aiba si abilitati specifice depozitarii : pregatire livrari, verificarea periodica a stocurilor, pregatirea cutiilor pentru productie, eliberarea zonei de ambalare din productie.

    Raporteaza catre seful depozite.

    Sarcini :

  • Asigura eliberarea zonelor de ambalare cu produs finit;
  • Participa la toate actiunile de curatenie care se desfasoara in cadrul fabricii;
  • Intelege si respecta procedurile si instructiunile specifice de lucru;
  • Verifica periodic stocurile la solicitarea sefului direct;
  • Completeaza toate formularele specifice locului sau de munca;
  • Are o actiune pro-activa alaturi de colegii de echipa in pregatirea livrarilor conform specificatiei clientilor.
  • Raportați această lucrare