Manager Organizari Evenimente
Aqua Geoterma Resource SRL
Constanta
‎în urmă cu 17 ore
source : EJOBS GROUP

Candidatul ideal

Hotel Ramada Constanta, angajeaza Sales Executive Manager in turism cu experienta in domeniul hotelier

Descrierea jobului

SARCINI SI RESPONSABILITATI :

  • Negociaza contractele si raspunde pentru corecta executare a contractelor si acordurilor incheiate cu clientii din portofoliu de turism;
  • Raspunde de intocmirea documentelor de livrare (facturi fiscale in conformitate cu acordurile incheiate cu clientii), incasari si plati;
  • Urmareste atragerea permanenta de noi clienti;
  • Urmareste realizarea planului de vanzari lunar si anual stabilit;
  • Stabileste si dezvolta o relatie profesionala cu clientii ;
  • Intocmeste periodic materiale de sinteza (rapoarte, statistici) si de prezentare (bugete estimative);
  • Este resposabil / a cu intocmirea de fise de evenimente / ofertare / contractare / derularea evenimentelor din hotel provenite din canalele aflate in responsabilitate;
  • Participarea activa la sedinte interne si colective, impreuna cu clientii si partenerii.
  • Abilitati de comunicare si interpersonale excelente;
  • Networkig profesional construit constant si abilitatea de a se adapta mediului si interlocutorilor;
  • Persoana atenta la detalii, diplomat / a, tenace, capabila sa invete repede, cu o gandire analitica;
  • Persoana dinamica, flexibila, disponibila la un program de lucru prelungit si la deplasari, capabila sa-si prioritizeze activitatea;
  • Competentele postului de munca :

  • Absolvent / a de studii superioare (avantaj pentru absolventii de marketing sau management);
  • Cunoasterea unei limbi straine de circulatie, limba engleza obligatoriu
  • Isi stabileste prioritatile in raport cu cerintele potentialilor clienti
  • Experienta :

  • Experienta minima necesara 1 an in domeniul hotelier
  • Cunostinte de operare PC (Word, Excel, PowerPoint, Internet) la nivel avansat; iar cunoasterea sistemului Opera / Fidelio constituie un avantaj.
  • Oferim :

    Loc de munca permanent, pachet salarial atractiv ce vor fi

    comunicate la interviu

    Va asteptam cu o atitudine pozitiva si sociabila!

    Raportați această lucrare