Software test engineer
Stabiplan
Brasov ,Romania
9 zile în urmă
source : wowjob

DESCRIERE JOB

Stabiplan este o companie de software cu 140 de angajați, cu sediul în Olanda și cu birouri în Belgia, România și Franța.

Din 1990 Stabiplan este liderul european în dezvoltarea și comercializarea soluțiilor software de proiectare pe platformele Revit și CAD, pentru inginerii MEP.

Stabicad, soluția noastră multi-platformă, este adaptată pieței locale și nevoilor inginerilor de instalații. Aceasta este utilizată zilnic de peste 3.

500 de clienți și mai mult de 8.500 de utilizatori.

Fișa postului

În prezent căutăm un coleg proactiv, care să contribuie la dezvoltarea actuală și viitoare a produselor Stabiplan.

În calitate de inginer de testare în cadrul echipei noastre, responsabilitățile tale vor fi :

  • testarea secțiunilor din produsul nostru conform cerințelor clientului și procedurilor interne, precum și documentarea procesului aferent;
  • înțelegerea specificațiilor tehnice și funcționale, și conformarea cu specificațiile de testare curente;
  • livrarea de soluții de înaltă calitate, conform specificațiilor și la termenele stabilite;
  • colaborarea cu programatorii sau managerii de produs cu privire la planificarea testării, procedurile aferente și problemele operaționale ale aplicației;
  • investigarea și analiza problemelor aplicației în medii de testare și în producție;
  • furnizarea de asistență clienților cu privire la produsele Stabiplan;
  • documentarea specificațiilor tehnice în vederea unei implementări eficiente;
  • pregătirea rapoartelor conform procesului de testare definit;
  • îmbunătățirea procesului de testare.

    Cerințe cheie

    Diplomă universitară : licență sau master în Știința Calculatoarelor, Inginerie Electrică sau Construcții

    Cel puțin un an de experiență în testarea software

    Minimum un an de experiență în utilizarea AutoCAD

    Abilități de exprimare scrisă (pentru documentarea procesului)

    Organizare și capacitate de luare a deciziilor

    Abilități de comunicare, proactivitate și orientare către rezultate

    Capacitate de lucru atât în echipă, cât și individual

    Cunoștințe de aplicații Microsoft Office (Word, Excel, PowerPoint etc.)

    Bune cunoștințe de limba engleză

    Cunoștințe suplimentare

    Cunoștințe de inginerie mecanică și electrică

    Cunoștințele de modelare 3D constituie avantaj

    OFERTA

    Pachet salarial competitiv, care include al 13-lea salariu

    Bonuri de masă, prime de Paşte și Crăciun

    Concediu anual de 25 de zile

    Activități de teambuilding

    Asigurare de viață

    Abonament la servicii medicale

    Sesiuni anuale de pregătire

    Contact

    Dorim să aflăm mai multe cu privire la cunoștințele și abilitățile tale. Trimite-ne CV-ul tău împreună cu o scrisoare de intenție sau contactează-

    ne pentru mai multe informații la 0268 31 11 40.

    Persoane de contact : Cristian Tudor și Bogdan Șandru.

    Adaugați la favorite
    Eliminați de la favorite