IT help desk representative (junior)
Dynamic Parcel Distribution SA
Romania
10 zile în urmă
source : EJOBS GROUP

Candidatul ideal

  • experienta in configurare / mentenanta echipamente hardware (calculator, periferice)
  • bun cunoscator al sistemelor de operare Windows 7 / 8 / 10 (instalare / configurare, depanare)
  • cunostinte instalare / configurare si utilizare MS Office / 365
  • cunostinte despre protocoale / porturi folosite in comunicarea prin email
  • configurarea adreselor de mail intr-un client de mail
  • cunostinte retelistica (LAN / WAN / VPN) si telefonie fixa / mobila (cunostinte de baza in depanarea problemelor de retea)
  • intelegerea si respectarea licentelor software
  • excelent simt analitic, identificarea si rezolvarea problemelor in timp cat mai scurt, urmarirea pana la rezolvarea lor finala
  • proactivitate in detectarea si rezolvarea problemelor recurente
  • capacitatea de a comunica cu oameni non-tehnici
  • experienta in domeniul IT pe un post similar (minim 1 an)
  • limba engleza - nivel mediu
  • studii profil tehnic reprezinta avantaj
  • Descrierea jobului

  • configureaza si administreaza statii de lucru si echipamente mobile
  • instaleaza / configureaza aplicatii
  • asigura suportul tehnic pentru utilizatorii interni si curieri
  • asigura buna functionare a echipamentelor, colaboreaza cu service-uri specializate
  • supravegherea respectarii normelor de utilizare a echipamentelor IT
  • Aplică
    Adaugați la favorite
    Eliminați de la favorite