Agent comercial
EJOBS GROUP
Romania
10 zile în urmă
source : EJOBS GROUP

Candidatul ideal

  • Minim 2 ani experienta pe o pozitie similara - parallel trade ((activitati de comert intarcomunitar, export) intr-o companie distribuitoare de medicamente / lant farmaceutic)
  • Studii superioare finalizate cu diploma de licenta
  • Limba engleza - nivel avansat
  • Pachet Office - nivel avansat
  • Descrierea jobului

  • Raspunde de calitatea serviciilor, promovarea produselor si a imaginii companiei
  • Raspunde de mentinerea si dezvoltarea relatiilor cu clientii
  • Raspunde de tratarea reclamatiilor, sugestiilor, propunerilor clientului
  • Raspunde de corectitudinea facturilor / datelor / rapoartelor privind situatia vanzarilor
  • Raspunde de confidentialitatea datelor si informatiilor specifice activitatii desfasurate
  • Colaboreaza cu Dep. Comercial pentru atingerea / depasirea obiectivelor de vanzari stabilite
  • Initiaza, pastreaza si dezvolta relatiile cu clientii
  • Promoveaza serviciile, produsele si imaginea companiei
  • Negociaza conditiile comerciale stabilite in prealabil cu superiorul direct
  • Verifica existenta si intocmeste corect si complet contractele standard de vanzare-cumparare cu clientii
  • Obtine, arhiveaza si verifica existenta tuturor certificatelor necesare pentru desfasurarea activitatii
  • Analizeaza relatia furnizor-client, monitorizeaza gradul de satisfactie al clientilor si efectueaza propuneri in vederea dezvoltarii acestor relatii
  • Prospecteaza periodic piata, actualizeaza baza de date, identifica potentiali clienti si noi oportunitati de business
  • Pregateste raporatele de activitate si a altor rapoarte speciale cerute de catre superiorul direct
  • Nivel carieră

  • Mid-Level (2-5 ani)
  • Farma
  • Aplică
    Adaugați la favorite
    Eliminați de la favorite